Bildirimler
Hepsini Temizle

Labris UTM  

  RSS
Osman GÖKTÜRK
(@OsmanGOKTURK)
Üye

Merhaba;

Güvenlik duvarı, IPS ve loglama cihazı ihtiyacımız bulunduğundan dolayı ürün incelemesi yapıyorum. Labris UTM cihazlarına göz gezdirirken ÇözümPark'a da bir bakayım dedim. 2009 senesinde müşteri memnuniyeti ile ilgili olumsuz yazıları okuyunca konuyu tekrardan sorma ihtiyacı hissettim. Aradan uzunca yıllar geçmiş. Acaba şu an bu ürünü kullananların yorumları nedir acaba?

Alıntı
Gönderildi : 14/07/2015 16:17
Semih Danak
(@SemihDanak)
Üye

         Firewall olmadan önce mutluka gökhan beyin dediği gibi demo çalışması isteyin dünyada bütün firewalllar aşaga yukarı aynı özelliklere sahip burada öne çıkacak özellikler müşteri memnuniyeti destek talep ettiginizde hızlı geri dönüş 1 sene sonraki güncelleme bedelleri alınmaz ise nelerle karşılaşacağı önemlidir.

Coslat denemek isterseniz yardımcı olabilir.

CevapAlıntı
Gönderildi : 14/07/2015 20:27
Mert PAÇACIOĞLU
(@MertPACACIOGLU)
Üye

Merhabalar,

Labris ürünlerinde 2009'dan bu yana çok köklü değişiklikler ve yenilikler olmuştur.

LOG tutma konusunda çoğu Firewall markalarında zaten herhangi bir sorun olmadığı gibi bu logları anlık izleme ve raporlama konusunda Labris ürünü hem görsel yönden etkili hem de kullanıcı kolaylığı sunmaktadır. Logview ve Visibility modüllerinde anlık bütün trafiği izleyebilmeniz mümkün olduğu gibi çeşitli arama filtrleme özelliklerini kullanarak tabiri caizse nokta atışı yapabiliyorsunuz. Raporlama da size geçmişe yönelik logları ayrıntılı bir şekilde görüntülemenize imkan verir. Ek olarak türkçe menüleri ve türkçe kullanım kulavuzu mevcut olduğu gibi Destek imkanları hiç bir güvenlik duvarı şirketinin sunamadığı hızda ve kalitededir. 

IPS için ise IDS/IPS lisansı mevcut olup içinde bir çok imza bulunmakta ve saldırı takip mekanizmasıyla herhangi bir istenmeyen kullanımları gözlemleyerek anında bloklama imkanı kullanıcı bazlı olarak mümkündür. Bu istenmeyen kullanım dışardan gelen saldırılar olabildiği gibi içerden olabilecek zararlı kullanımlarıda görüntüleyip bloklamak mümkündür. Hatta gelişen teknolojiyle yeni çıkan uzantılar vs. gibi istenmeyen yazılımlar için çok kısa sürede imzalar güncellenmektedir.

Bütün bunların dışında application kontrol mekanizmasıyla iç taraftaki kullanıcılarınızı da kolayca yönetebilir ve istemediğiniz hiç birşeye ulaşmamalarını sağlayabilir ve kontrol edebilirsiniz.

Kısaca sizin için söyleyebileceklerim bukadar. Labris UTM ürünlerinden size uygun olanı seçtiğinizde memnun kalacağınızdan eminim.

İyi günler. 

CevapAlıntı
Gönderildi : 15/07/2015 15:21
Cağdaş Yıldız
(@CagdasYildiz)
Üye

Merhaba,

Aşağıdaki linke bir göz atmanızda fayda var. Alabileceğiniz servis standardı ile ilgili ışık tutacaktır.

http://labrisnetworks.com/wp-content/uploads/2015/03/2015_Close_Security_Support_Datasheet1.pdf 

CevapAlıntı
Gönderildi : 15/07/2015 17:37
Cağdaş Yıldız
(@CagdasYildiz)
Üye

Türkçesi de varmış

http://labrisnetworks.com/wp-content/uploads/2014/12/22122014_SatisSonrasi_Final.pdf 

CevapAlıntı
Gönderildi : 15/07/2015 17:41
M. Oguzhan OZKURT
(@m-oguzhanozkurt)
Üye

Merhaba, 

Labris kullanan bir müşterimdeki yaşadıklarım nedeniyle uzak durma kararı almıştım. Coslat veya Logix incelemenizi tavsiye ederim. 

CevapAlıntı
Gönderildi : 15/07/2015 18:39
Mehmet Mavi
(@MehmetMavi)
Üye

2009 yılından bu yana teknoloji de,ürünler de, firmaların yapısı da çok değişti. Labris'in çok başarılı ve kolay ulaşılabilen bir destek sistemi var. Çok önemli yerlerde de cihazları kullanılıyor. Loglama, IPS ve firewall ihtiyacınızı sorunsuz karşılayacaktır. Kendi web sitelerinden hem cihazı hem dedestek hizmetlerini inceleyin derim.

 

CevapAlıntı
Gönderildi : 16/07/2015 01:40
Osman GÖKTÜRK
(@OsmanGOKTURK)
Üye

Açtığım konuya cevap veren tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum. İlerleyen zamanlarda alacak olduğum güvenlik duvarının artı ve eksilerini bu konu altından yazmaya devam edeceğim.

İyi çalışmalar...

CevapAlıntı
Gönderildi : 28/07/2015 13:08
Osman GÖKTÜRK
(@OsmanGOKTURK)
Üye

Bu konudan sonra firma olarak Labris UTM44 ürününü satın aldık ve kullanmaya başladık. Modemi köprü moduna aldık yetkiyi cihaza verdik, hatta hiçbir kural girmedik. Kablosuz ağda kimlik doğrulamayı aktif hale getirdik. Ancak gel gelelim cihazımız toplamda 60 - 70 kullanıcıyı idare edemez oldu. Firmanın tabiri ile cihaz şişerek hantallaşıyordu. Firma ile görüştüğümüzde cihazın anormal davrandığını, bunun sebebini de sıcaklık ve nem olabileceğini söylediler. Gelip fiziksel durumu kontrol ettiklerinde herhangi bir problemle karşılaşmadılar. Cihazı yeniden başlatıp gittiler.

Sonuç olarak cihaz, 3 günde bir yeniden başlatılarak 4 ay civarı kullanıldı ve sonradan devreden alındı.

CevapAlıntı
Gönderildi : 30/11/2017 13:02
 Anonim

orta segment bir masaüstü bilgisayara 2X Ethernet kart takıp üzerine Endian veya Pfsense kurarak hem ücretsiz ve piyasadaki birçok UTM daha fazla özelliğe sahip olursunuz ve ömür boyu beleş 🙂

CevapAlıntı
Gönderildi : 08/02/2018 22:39
Paylaş: