Forum

Özel Bir Proje...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Özel Bir Proje Hakkında Bilgi Almak İstiyorum

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
392 Görüntüleme
(@ensarvarol)
Gönderiler: 8
Active Member
Konu başlatıcı

arkadaşlar öncelikle merhaba cevaplar için şimdiden teşekkür ederim

özel bir yurt için internet alt ve üst yapı kurmak istiyorum bununla  ilgili istekleri var bunları nasıl ve hangi cihazlarla yapabilirim yardımınıza ihtiyacım var.

300 kişilik bir yurt calısması yapıyoruz iki bina olarak 1. bina komple öğrenci yurdu diğeri ise yarısına kadar yönetim diğer yarısı ise yine ogrenci yurdu 

Yapmak istediklerim iki bina birbirini goruyor arada 20 mt mesafe var iki binayı kablosuz lazer olarak networklerini bağlamak istiyorum 

bir diğer konu öğrencilerin 4 gb limitli interneti olucak  her ogrenci tc kimlk numarası kullanıcı adı olmak kaydı ile kullanıcı adı ve sifreyle internete giricek kota bittiğinde ücretli olarak manuel acabilmeliyim 5651 log olucak zaten ama istediğim idarenin hangi gün hangi saatte hangi kullanıcının kac mb internet kullandıgını gormesi

36 adet access point kullanılıcak yonetilebilir olarak ne onerirsiniz aruba baktım ama fiyatları cok yuksek 3 tane akıllı swicht olucak yine ne almalıyım

ayrıca referans gosterebilecek arkadaslarla projeyi detaylı gorusup teklıf alınabilir

kolay gelsin 

Gönderildi : 06/06/2015 14:20

(@GokceKARGI)
Gönderiler: 160
Estimable Member

Selamlar,

Mesafe kısa ama kullanıcı sayısı yüksek iki bina arasınaa fiber çektirmeniz daha iyi olur.Ömürlük çalışır. Ama bu imkanınız yok ise Cihaz olarak airfiber ürünleri başarılı.

İnternet erişim tarafında net bilgim yok malasef

Access point sayısı yüksek mutlaka controller al bunları yönetmek için Aruba çok iyi bir ürün ama dediğin gibi pahalı cisco'dan fiyat al birde derim

Gönderildi : 08/06/2015 01:33

(@SemihDanak)
Gönderiler: 77
Estimable Member

• İki binayı bağlarken mikrotikin noktadan noktaya link aktaramı cihazları var biz 1-2 müşterimizde kullandık sıkıntısız şekilde çalışıyor.Tabi fiber olarak taşıyabilirseniz daha sağlıklı olur.
  • Ap olarak unifi kullanabilirsin controller var tek bir makinadan hepsini kontrol edebilirsin fiyatlarıda aruba ve cisco göre daha uygundur.
  • Ögrenciler içinde hotspot çözümüne ihtiyacınız var kota uygulaması yapılabilir.

Gönderildi : 09/06/2015 14:54

(@ensarvarol)
Gönderiler: 8
Active Member
Konu başlatıcı

özelden mesaj atan arkadaslar irtibat bilgilerini yazarsanız sevinirim mesaj sayım 20 olmadıgından ozel mesaj atamıyorum 🙂

Gönderildi : 10/06/2015 16:35

Paylaş: