Forum

yeni nesil firewall...

Bildirimler
Hepsini Temizle

yeni nesil firewall mu yoksa geleneksel firwall mu?

6 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
480 Görüntüleme
(@osokmenli)
Gönderiler: 43
Trusted Member
Konu başlatıcı

Herkese merhaba,

Şirketimizin 20  lokasyonu var ve bu lokasyonla mpls vpn ile merkez üzerinden internete çıkarmak çıkarmak istiyoruz. Ve yaklaşık 3000 kullanıcımız var. Biraz araştırmamıza göre yeni nesil firewall biraz daha ön planda ama yinede siz değerli üstadların fikirlerini alırsam dahada netleşir durumda olacağım.  

burada önereceğiniz firewall yeni nesli mi yoksa geleneksel firewall mu olmalı. Ve bu ikisi arasındaki farklar nelerdir birde uzmanlarından bilgi alalım dedik. 🙂

Şimdiden teşekkürler 

Gönderildi : 12/04/2015 01:35

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7891
Üye

geleneksel olarak tanımladığınız ve yeni nesil olarak tanımladığınız cihazlara ornek verebilirmisiniz.

Gönderildi : 12/04/2015 01:56

(@osokmenli)
Gönderiler: 43
Trusted Member
Konu başlatıcı

Araştırmalarınma göre yeni nesil firewall olarak checkpoint,  palo alto ve watchguard üzerinde yoğunlaşmıştım.

Siz değerli üstadların görüşlerini de almak istemiştim. 

Gönderildi : 12/04/2015 17:36

(@davuteren)
Gönderiler: 1584
Noble Member

Palo Alto bu konuda iyi olduğunu düşünüyorum. Fakat onunda sıkıntısı çok fazla destek verebilecek kişinin olmaması. Diğer ürünler hakkında pek bir fikrim yok

Gönderildi : 13/04/2015 11:35

(@MuratKAPAN)
Gönderiler: 30
Eminent Member

Merhabalar ,

Fortinet cihazlarını da değerlendirmenizi öneririm. Fortigate 3000 serisi cihazlar işinizi rahatlıkla görecektir.

Kamu ve özel sektörde bu tip bir çok proje bitirdik. Referanslarımız ve diğer tüm detaylar için bizimlede irtibata geçebilirsiniz.

Gönderildi : 13/04/2015 14:35

(@ugur-demirci)
Gönderiler: 49
Trusted Member

3000 kullanıcılı bir network... büyük 🙂 

şu anda check point kullanmaktayım. daha önce de watchguard kullandım. arada farklı firewall ları da deneme fırsatı buldum. Palo Alto hariç çünkü TR distribütörünü bulmak bile sıkıntı...  

Diğerleri bir tarafa check point bir tarafa diyebilirim rahatlıkla. ama... hah işte olayın birde ama tarafı var. Check Point iyidir güzeldir hoştur ama derdide bir o kadar fazladır. İşin en kötü tarafıda bu derdi çözecek adamı bulmakta bir o kadar zordur 🙂 3000 kişilik network ü yönetecek Check Point cihazına vereceğiniz parayla bildiğin villa yaptırırsın hocam 🙂 Çok samimiyim.. 

Gönderildi : 15/04/2015 11:51

Paylaş: