Forum

Web sitelerimi malw...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Web sitelerimi malware olarak tanımlıyorlar ?

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
475 Görüntüleme
(@hakankaya)
Gönderiler: 82
Estimable Member
Konu başlatıcı

Kendi yazmış olduğum bir kaç web sitem var bunlar paylaşımlı ipde yer alıyorlardı bi ara sitelerin çoğunu bitdefender malware site olarak tanımlamaya başladı . daha sonra hemen yeni bir ip adresi alarak sitelerimi yeni ip üzerinden yayına aldım. bitdefenderdan false positive uyarısında bulundum bitdefender bunları düzeltti ama şimdide yeni ip adresim üzerinden yeni yazdığım siteyi yayına soktum bunuda malware olarak görmeye başladı bu sefer sadece bitdefendera değil eset fortinet gibi güvenlik uygulamarıda malware olarak görüyor.

Siteleri test ediyorum sorunyok malware vs. hç bişe yok tertemiz.  bu olaydan nasıl kurtulabilirim acaba ?

http://prntscr.com/6gczwf    örn site 

Bana senin sitenin şurasında şu var ondan bunlar oluyor diyebilecek bir uygulama tarama şekli bir şey varmıdır acaba ?  

Gönderildi : 14/03/2015 00:59

Selim GÜRAKSIN
(@selimguraksin)
Gönderiler: 438
Reputable Member

Merhabalar, daha önce benimde başıma gelmişti. Öncelikli olarak dışarıdan çektiğiniz .js dosyanız var mı? Varsa onları kontrol etmelisiniz. İkinci olarak sizin kendi local' inizde bulunan .js dosyalarınızı kontrol edin. %80 sorun .js dosyalarındadır.

Gönderildi : 15/03/2015 01:52

Paylaş: