Forum

Makinada bulunan do...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Makinada bulunan dosyalar açılmamaktadır. Uzantı türü değişmiştir.

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
381 Görüntüleme
(@yildirimozyakisir)
Gönderiler: 25
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar,

Öncelikle yardımlarınız için çok teşekkür ederim. Makinalarımızın birinde bütün dosyalar vpmmaah uzantılı oldu. Örnek verirsek; belge.doc.vpmmaah , belge.xlsx.vpmmaah gibi. Tüm dosyaların türünü değiştirdiği için dosyalar açılmamaktadır. 

Antivirüs,Malware,Combofix ile taradım ancak virüs dosyasına rastlanmadı. Sorun için yardımlarınızı rica ederim. Ne yapmamı önerirsiniz ?

Teşekkürler. 

iyi çalışmalar. 

Gönderildi : 06/02/2015 13:39

(@mehmetyayla)
Gönderiler: 544
Honorable Member

ransomware yemişsiniz.

işletim sistemi vista ve üstü ise ve shadow copy açık ise oradan dönüş yapınız.

Bir anti malware ile tarayarak sistemi de temizlersiniz (combofix gibi)

Gönderildi : 06/02/2015 14:54

(@yildirimozyakisir)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Cevabınız için teşekkür ederim. Ancak sorunumda belirttiğim gibi makinada Antivirüs,Malware,Combofix ile taradım ancak virüs dosyasına rastlanmadı. Dosyaları temiz dosyalar olarak görmektedir. Virüs bulgusunu tespit edemedi.

Gönderildi : 06/02/2015 15:04

(@mehmetyayla)
Gönderiler: 544
Honorable Member

buradaki sorun virüs değil zaten. bilgisayarda bir zararlı kod çalışıp dosyalarınızı çalışamaz hale getirmiyor. aksine son derece zararsız. sizin 3rd uygulamalarla da rahatça yapabileceğiniz bir dosya şifreleme işlemi yapıyor ve bunun sonunda fidye istiyor.

Gönderildi : 06/02/2015 16:56

(@yildirimozyakisir)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Hangi programı kullanıbilirim. Örnek verebilirmisiniz. Daha önce başınıza geldiyse nasıl çözüm yaptınız. Teşekkür ederim.

Gönderildi : 06/02/2015 17:32

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4272
Co-Helper

Güncel sürüm saldırılar noktasında öyle çözüm için bir program mevcut değil. Forumda çok konuşuldu bu şikayetler.
http://www.cozumpark.com/forums/thread/449663.aspx
http://www.cozumpark.com/forums/thread/386353.aspx

shadow copy ulaşamıyorsanız ve bu site üzerinden çözümlenemiyorsa
https://www.decryptcryptolocker.com/

sizin yapabileceğiniz birşey yok. Key'in birşekilde bulunarak crypt edilen dosyaların decrypt edilmesi gerekiyor.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 06/02/2015 22:21

(@yildirimozyakisir)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Ancak makina xp işletim sistemi yüklü ve shodow copy çalışmamaktadır. Çözümparkdaki diğer makaleleri okudum ancak çözüm bulamadım.  Başka bir çözüm yöntemi var mıdır?

Gönderildi : 10/02/2015 12:45

Paylaş: