Forum

Fortigate E-mail to...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Fortigate E-mail to sms konfigurasyonu

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
467 Görüntüleme
(@ErtugrulMurat)
Gönderiler: 12
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar arkadaşlar,

Fortigate 240D cihazımız var. Bizim istediğimiz  Misafir kullanıcıları wifi bağlanmak istediği zaman captive portal'a cep numaralarını girsin ve o cep numaralarına otomatik olarak oluşturulacak olan kullanıcı adı ve şifre gitsin. Bunun için posta güvercnininden e-mail to sms hizmetini satın aldık. Bu noktada nasıl konfigurasyon yapabiliriz , nasıl bir yol izlemeliyim .

Yardımlarınızı bekliyorum, tecrübelerinizden faydalanmak dileğiyle. 

Gönderildi : 09/01/2015 11:51

(@cenkercetin)
Gönderiler: 400
Illustrious Member Yönetici

Merhabalar arkadaşlar,

Fortigate 240D cihazımız var. Bizim istediğimiz  Misafir kullanıcıları wifi bağlanmak istediği zaman captive portal'a cep numaralarını girsin ve o cep numaralarına otomatik olarak oluşturulacak olan kullanıcı adı ve şifre gitsin. Bunun için posta güvercnininden e-mail to sms hizmetini satın aldık. Bu noktada nasıl konfigurasyon yapabiliriz , nasıl bir yol izlemeliyim .

Yardımlarınızı bekliyorum, tecrübelerinizden faydalanmak dileğiyle. 

Selamlar,

Captive Portal kurulumu için yavuz hocanın bir makalesi var. buradan faydalanabilirsiniz.

http://www.yavuztasci.com/pfsense-captive-portal-kurulumu/ 

Cenker Çetin

Dijital Dönüşüm Danışmanı

Gönderildi : 09/01/2015 13:24

(@ErtugrulMurat)
Gönderiler: 12
Eminent Member
Konu başlatıcı

merhabalr,

cevap için teşekkürler ancak eksik anlattım sanırım. Fortinin içinden captive porta özelliğini açarak misafir wifi bağlanan kullanıcıları o portala yönlendiriyorum ve forti den açtığım guest kullanıcıları ile geçici olarak kullanıcı adı ve şifre vererek giriş yapmalarını sağlayabiliyorum.

Benim yapmak istediğim misafir wifi 'na bağlanan kullanıcılar captive portal da cep numaralarını girsin ve bu numaraya giriş için kullanılacak kullanıcı adı ve şifre gitsin. Bunun için posta güvercininden email to sms hizmetini aldık fakat fortigate'e entegre edemiyorum.

Bunu nasıl yapabilirim, şimdiden teşekkürler. 

Gönderildi : 09/01/2015 13:56

Paylaş: