Forum

pfsense Proxy inter...

Bildirimler
Hepsini Temizle

pfsense Proxy interface Allow users on interface Transparent proxy ayarlar internet giremiyorum

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
375 Görüntüleme
(@ishakmuftuoglu)
Gönderiler: 6
Active Member
Konu başlatıcı

yaklaşık 60 bilgisayarın olduğu bir okulda pfsense kurulu daha önce bir sıkıntı yokken şu an internet var gözüküyor ama sitelere girmiyor mesela Google dan bir arama yapınca arama yapıyor buluyor ama o linke tıklandığında sayfa açmıyor

Proxy server genel ayarlarda

Allow users on interface ve Transparent proxy  ayarları 2 si birden seçiliyse böyle oluyor (şimdiye kadar bu şekilde idi bir problem yoktu) bunlardan birini kaldırınca internete giriyor sorunsuz fakat bu kez

Proxy server: Traffic management  daki download limit ayarları bir işe yaramıyor yanı download limiti 300 mb iken bu limiti aşıyor

ilginiz için şimdiden teşekkürler

Gönderildi : 10/11/2014 13:52

(@muratgok)
Gönderiler: 220
Reputable Member

internete girerken aldığınız hata logunu ve varsa pfsense duşen error logları paylaşırmısınız. proxy olarak transparent mi kullanıyordunuz yoksa port tanımladınızmı ? amacınız güvenlik ise port tanımlamınızda fayda var. yoksa sadece log takip ve content filter ise transparent işinizi görür.

Pfsense normalde proxy olarak kullanmak normal proxy kullanmaktan daha cok sıkıntı yaratıyor. Benim tavsiyem pfsense sadece firewall olarak yapılandırıp eğer AD ortamınız varsa squid kurarak daha sağlıklı yönetim yapabilirsiniz.

yaklaşık 60 bilgisayarın olduğu bir okulda pfsense kurulu daha önce bir sıkıntı yokken şu an internet var gözüküyor ama sitelere girmiyor mesela Google dan bir arama yapınca arama yapıyor buluyor ama o linke tıklandığında sayfa açmıyor

Proxy server genel ayarlarda

Allow users on interface ve Transparent proxy  ayarları 2 si birden seçiliyse böyle oluyor (şimdiye kadar bu şekilde idi bir problem yoktu) bunlardan birini kaldırınca internete giriyor sorunsuz fakat bu kez

Proxy server: Traffic management  daki download limit ayarları bir işe yaramıyor yanı download limiti 300 mb iken bu limiti aşıyor

ilginiz için şimdiden teşekkürler

Gönderildi : 11/11/2014 11:34

Paylaş: