Symantec Endpoint P...
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

Symantec Endpoint Protection 12.1 Hk.  

okancecen
(@okancecen)
Üye

Merhaba,

  Symantec Endpoint Protection (Client) üzerinde .slf (symantec lisans file) dosyasını register edebileceğim ayarı bulamadım.

Ortamımızda Sym Management olmadığını düşünüyorum sanıyorum bu slf dosyası management üzerinden register ediliyor.

Peki öyleyse client üzerinden management bilgilerini bulabilir miyim.

Eğer management yoksa lisansı register ettikten sonra sym sitesi üzerinden indirilen exe direk olarak updateleri alacak mıdır.

Mevcutta kullanılan kullanıcıları nasıl yenilemesini yapacağım yardım lütfen. 

Alıntı
Topic starter Gönderildi : 30/10/2014 20:01
Barış İNCEİŞÇİ
(@barisinceisci)
Üye

Merhaba,

    Symantec Endpoint Protection ürününü Symantec Endpoint Protection Manager üzerinden lisansini register edebilirsiniz. Client'in hangi management sunucuya baglandigi gormek icin "C:\ProgramData\Symantec\Symantec Endpoint Protection\12.1.xx.xx.xx\Data\Config" altında sylink.xml dosyasindan bulabilirsiniz.

 Symantec lisansininiz expire olursa, kullanıcılar guncelleme almaya devam eder reputation sorgusu yapamazlar. Yeni versiyon upgrade yapamazsınız.

 

  

CevapAlıntı
Gönderildi : 03/11/2014 02:33
okancecen
(@okancecen)
Üye

Expire olduğu zaman güncelleme almaya devam edecekse neden yenileme yapıyoruz, zaten güncelleme ile koruma altına alınmıyor mu pc ler.

 

Bu arada SEP Manager kullanıyorsak kullanıcılar üzerinde yeni lisansı nasıl register edeceğiz.Mevcut kurulu programlar üzerinden update leri alacaksa sorun yok demektir. 

CevapAlıntı
Topic starter Gönderildi : 04/11/2014 11:43
ertanyildizdal
(@ertanyildizdal)
Üye

Kullanıcı tarafında SEP i açın , Help kutucuğunu ardından "Troubleshooting" kısmına gelin Management penceresinde eğer SEP Manager kullanıyorsanız ve client bağlı ise server bilgilerini görebilisiniz yada client unmanagement kurulmuş ve server ile konuşmuyorsa buradaki ekran size yardımcı olacaktır.

Lisansa lama yaptığınızda symantec size bir lisans dosyası gönderir yada siz download edersiniz bu dosyayı SEP Manager altındaki License ( Admin altındaydı sanırım ) bölmüne girip aktifleyebilirsiniz kullanıcı tarafında extra bişey yapmanıza gerek yok. Ayrıca lisans durumunuzu da buradan kontrol edebilirsiniz.

Asıl önemli soru :  Expire olduğu zaman güncelleme almaya devam edecekse neden yenileme
yapıyoruz, zaten güncelleme ile koruma altına alınmıyor mu pc ler.

 Yeni lisans alımı sadece update leri almanız anlamına gelmez aynı zamanda yeni çıkacak sürümleri de kullanabilmenizi sağlar yeni çıkan sürümlerde farklı tarama, performans , saldırı önleme gibi geliştirmeler yapılır bu yüzden yazılımların mümkün olduğu kadar güncel versiyonları ile devam etmek gerekir bir diğer konuda destek konusunda muhatabınız direkt symantec olur 3ncü bir kişi ile muhatap olmazsınız.

 

CevapAlıntı
Gönderildi : 04/11/2014 12:56
Barış İNCEİŞÇİ
(@barisinceisci)
Üye

      Symantec Endpoint Protection 12 ile gelen Reputasyon korumasini kullanamiyorsunuz. SEPM kullaniyorsaniz Manager üzerinden lisansinizi aktif ederseniz kullanicilarda da otomatik olarak lisans aktif olacaktir. 

CevapAlıntı
Gönderildi : 04/11/2014 20:11
Paylaş: