Forum

bir hizmet vericem ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

bir hizmet vericem servere saldırı alırsam ne yapabilirim?

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
424 Görüntüleme
(@velimontana)
Gönderiler: 144
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba benim s.h. datacenter dan kullandığım 350 tl lik e5 serverim var bu server içinden bir hizmet vermeye başlicam ama rakipler var onlardan saldırı alcağımı tahmin ediyorum ama öyle büyük saldırılar olcağını sanmıyorum küçük alan zaten proxy satıcam yani zombi saldırısı olcağını sanmıyorum, ama başka ne tür saldırılar alırım ve bu saldırılardan nasıl kurtulurum?, güvenlik duvarından falan hiç anlamıyorum mesela bir ip den yüklü paket geliyor bunu nasıl engelletebilirim servere anında? yani mesela proxy ip'lere proxy programıyla ayarlarım 1mb den fazla bant genişliği olmasın diye, peki başka ne tür saldırılar olur baş edebilir miyim anlatır mısınız?

Gönderildi : 15/08/2014 07:31

(@ilyasYILDIZ)
Gönderiler: 441
Honorable Member

DDOS hizmeti veren bir datacenterda sunucunuzu barındırmak en doğru seçim olacaktır. Bireysel olarak bu tarz saldırıları engelleme şansınız bulunmamaktadır.

Gönderildi : 15/08/2014 12:03

(@alperenselcuk)
Gönderiler: 284
Reputable Member

datacenter sana bu şekilde bir güvenlik hizmeti vermesi gerekiyor, datacenterlarda IPS olur genelde yüklü miktarda IP conneciton ı görür ve erişimi kapatmaya çalışır.

kendim yapıcam dersen bi FWrouter bir de sanal bi linux yeterli, flow bilgilerini bir server üzerine atarsın ve hangi IP den hangi IP ne ne kadar bağlantı geliyor monitor edersin.

Gönderildi : 15/08/2014 16:57

(@velimontana)
Estimable Member
Konu başlatıcı

DDOS hizmeti veren bir datacenterda sunucunuzu barındırmak en doğru seçim olacaktır. Bireysel olarak bu tarz saldırıları engelleme şansınız bulunmamaktadır.

tam olarak anlayamadım hocam datacenterimi değiştiremem zaten türkiyenin en iyisi ama ddos hizmeti vermesiyle ne alakası var? 

Gönderildi : 15/08/2014 17:50

(@velimontana)
Estimable Member
Konu başlatıcı

datacenter sana bu şekilde bir güvenlik hizmeti vermesi gerekiyor, datacenterlarda IPS olur genelde yüklü miktarda IP conneciton ı görür ve erişimi kapatmaya çalışır.

kendim yapıcam dersen bi FWrouter bir de sanal bi linux yeterli, flow bilgilerini bir server üzerine atarsın ve hangi IP den hangi IP ne ne kadar bağlantı geliyor monitor edersin.

yani dc ile görüşün diyorsun? peki genede saldırı sıfıra inermi? yani hizmete başladıktan sonra rezil olmak istemiyorum çevreme, benlik bir şey yoksa sorun yok, birde güvenlik duvarını açtım dün akşam öğrenmem gereken şeyler varmı? birde neden linux koyuyoruz araya?, windowsun güvenlik duvarı bu işi görmüyormu?

kısaca bir sorun olmaz hizmeti verin gitsin dc halleder diyorsanız hemen başlicam 

Gönderildi : 15/08/2014 17:52

(@alperenselcuk)
Gönderiler: 284
Reputable Member

yani dc ile görüşün diyorsun? peki genede saldırı sıfıra inermi? yani hizmete başladıktan sonra rezil olmak istemiyorum çevreme, benlik bir şey yoksa sorun yok, birde güvenlik duvarını açtım dün akşam öğrenmem gereken şeyler varmı? birde neden linux koyuyoruz araya?, windowsun güvenlik duvarı bu işi görmüyormu?

kısaca bir sorun olmaz hizmeti verin gitsin dc halleder diyorsanız hemen başlicam 

hocam ben de datacenter da çalıştım gayet iyiydi yani flow paketlerini takip ediyorduk, belli bir bandwith i aştığında uyarı veriyordu. saldıran IP yi kapatıyorduk.

DC yapmıcaksa bu işi kepenkleri kapatsın gitsin. illa ki vardır hizmeti. benim dediğim kişisel çözüm bence türkiyenin en iyi DC si diyorsan onlardan hizmet al. 

Gönderildi : 15/08/2014 18:14

(@velimontana)
Estimable Member
Konu başlatıcı

hocam ben de datacenter da çalıştım gayet iyiydi yani flow paketlerini takip ediyorduk, belli bir bandwith i aştığında uyarı veriyordu. saldıran IP yi kapatıyorduk.

DC yapmıcaksa bu işi kepenkleri kapatsın gitsin. illa ki vardır hizmeti. benim dediğim kişisel çözüm bence türkiyenin en iyi DC si diyorsan onlardan hizmet al. 

d.c. ile yeni konuştum 500mb ve üzeri saldırı geldiginde otomatik saldırı gelen adresi kapatırız bu konuda çok hassasız dediler, yalnız saldırı gelen adresimi kapatıcağını söylüyor olması gereken gelen adresi kapatmak olması lazım değilmi?
en iyi dc diye biliyorum sh yi öyle değilmi sizce? bir rakibi var hemen hemen aynılar sanırım.. 

Gönderildi : 18/08/2014 23:29

Paylaş: