Forum

Cyberroam CR100i ha...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Cyberroam CR100i hakkında bilgi

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
359 Görüntüleme
(@ramazanerbas)
Gönderiler: 57
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Çalışmakta olduğum hastanede kullanılmayan Cyberroam Cr100i marka model 2 adet firewall var ve kullanmakta olduğumuz firewall ise Endian firewall. Araştırmalarıma göre Cyberroam Cr100i gayet güzel çalışan bir firewall olduğunun kanatine vardım. Ancak internette bu cihazın kurulumu hakkında herhangi bir bilgiye ulaşamadım. Bu firewall hakkında bir bilgisi olan kurulumunu bilen siz değerli üstadlarımdan bilgi ve yardım istiyorum. 

Sizce bu firewallı kursam daha iyi iş çıkarır mı ? Yoksa Endian firewalla devam etmemem daha doğru olur mu? Endian firewallda log tutumu yapamıyorum yani loglama yaptırmayı bilmiyorum. Önerilerinizi bekliyorum saygılar hayırlı Ramazanlar. 

Gönderildi : 06/07/2014 00:12

(@recepyuksel)
Gönderiler: 1893
Üye

Ramazan bey,

Akıl veriyor gibi olmayayım yanlış anlamayın ama, üzerindeki modüllerin lisans süresi bitmiştir, sonrasında yenileme yapılmamıştır bu sebeple devreden çıkarılmıştır belki cihazlar diye düşünüyorum, yanlış bilmiyorsam her sene yenilemek gerekiyor lisansları.

Devreye almayı araştırmadan önce lisanslarını alabilirmisiniz onu araştırın bence. Cyberoam sitesinde kurulum ve konfigurasyon makaleleri mevcut diye biliyorum. Endian ücretsiz olduğu için tercih edilmiş olabilir.

Saygılarımla. 

Probleminiz çözüldüğünde sonucu burada paylaşırsanız,
sizin ile aynı problemi yaşayanlar için yardım etmiş olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise "çözüldü" olarak işaretlerseniz
diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 06/07/2014 20:08

(@MustafaKURU)
Gönderiler: 388
Honorable Member

Merhaba Ramazan Bey,

Bende sistemimde CR50ia versyonunu kullanıyorum çok başarılı ve stabil yalnız Cyberroam ürünlerinin her yıl modül modül lisanlamınız gerekmektedir

Gönderildi : 07/07/2014 18:54

(@ramazanerbas)
Gönderiler: 57
Trusted Member
Konu başlatıcı

Ramazan bey,

Akıl veriyor gibi olmayayım yanlış anlamayın ama, üzerindeki modüllerin lisans süresi bitmiştir, sonrasında yenileme yapılmamıştır bu sebeple devreden çıkarılmıştır belki cihazlar diye düşünüyorum, yanlış bilmiyorsam her sene yenilemek gerekiyor lisansları.

Devreye almayı araştırmadan önce lisanslarını alabilirmisiniz onu araştırın bence. Cyberoam sitesinde kurulum ve konfigurasyon makaleleri mevcut diye biliyorum. Endian ücretsiz olduğu için tercih edilmiş olabilir.

Saygılarımla. 

Estağfirullah Recep bey sizlerin sayesinde bende bilgime bilgi katıyorum. Söylediklerinizin hepsi doğru olabilir. Dediğiniz gibi lisan ücretlerinden kaçınmak için endian kurulmuş olabilir. Fakat Endianda grup bazlı filtrelemeyi yapamadığım için ( daha doğrusu eğri oturup doğru konuşmak lazım kafa basmadı derler ya o misal 🙂 ) değiştirmek istedim. Dediğniz gibi lisanslama ücretlerini araştıracağım. Çok teşekkür ederim yorumunuz için.

Merhaba Ramazan Bey,

Bende sistemimde CR50ia versyonunu kullanıyorum çok başarılı ve stabil yalnız Cyberroam ürünlerinin her yıl modül modül lisanlamınız gerekmektedir

Sizede çok teşekküre derim Mustafa bey. Bir özel hastanede çalışmaktayım. Var olan client sayısı max 120. Dediğiniz gibi cihazın bu kadar clienti kaldırıp kaldırmayacağını bilmiyorum. Hani cihazın kurulumu ve kullanımı kolaysa ondan  sonra araştıracaktım kaldırır mı diye. Çok özür dilerim sitede bulamadım kurulumla ilgili makale heralde gözümden kaçmış olmalı. Ortağı olduğumuz bir hastanede Cyberroam kullanılıyor  fakat modelını bilmiyorum. Onlardan görüşlerini aldım gayet memnunlar çok iyi diyorlar. Bende ona istinaden Cyberroama geçiş yapmak istedim. 

Gönderildi : 08/07/2014 00:33

Paylaş: