Hangi Antivirü...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Hangi Antivirüs  

RSS
Eyüp Yavuz
(@EyupYavuz)
Üye

Arkadaşlar Merhaba;

bahsi geçen başlık üzerinde geçmiş dönemlerde çok başlık buldum ama çoğunun tarihi geçmiş vaziyette.

ve herkesin bildiği üzere Antivirüsler her geçen gün daha eni özellikler kazanıyor ve bundan dolayı yeni güncel başlık açtım.

Arkadaşlar çalışmakta olduğum firmanın Antivirüs yazılım süresi bitmek üzere ve ben yenisini almadan önce siz değerli dostlarımıza bu konuda danışmak istedim. 

Şu anki mevcut sistemde Eset Endpoint Antivirüs kullanmaktayım ve 60 Client + 7 Server'a hizmet vermekteyim.

aslında memnunum ama bazı eksiklikleri var. bütün client'lardaki antivirüs yazılımları tek bir konsol üzerinden yönetilip güncellenebiliyor ancak söz konusu konsola 2 yıl geçmesine rağmen alışamadım. biraz karmaşık geliyor bana.

Yeni lisans almadan önce sizlere de danışmak istedim.

Kurumsal çözümlerde sizce en iyi Antivirüs güvenlik yazılımı hangisidir?

değerli cevaplarınızı bekliyor olacağım.

Saygılarımla... 

Alıntı
Gönderildi : 09/05/2014 18:00
kemalettin taylan
(@kemalettintaylan)
Üye

Avira Endpoint Security öneririm , ürün ve destekte  oldukça memmun kalırsınız 

CevapAlıntı
Gönderildi : 09/05/2014 18:07
Eyüp Yavuz
(@EyupYavuz)
Üye

Hocam neden Avira? bana eset endpoint kullandınız mı kullanmadınız mı bilmiyorum ama kısaca artı özellliklerinden bahsedebilir misiniz.

CevapAlıntı
Gönderildi : 09/05/2014 18:37
kemalettin taylan
(@kemalettintaylan)
Üye

Şuan çalıştığım yapıda Eset var , Avira tercih etmemde kullanımı kolay,yüksek virüs bulma yeteneği (global test kuruluşlarınca yapılan test sonuçlarına bakınız) , Türkiye destek ekibi hizmet kalitesi oldukça üst düzey,

CevapAlıntı
Gönderildi : 09/05/2014 20:19
Eyüp Yavuz
(@EyupYavuz)
Üye

Hocam çok teşekkür ederim. zaten konu ile ilgili sizden başka pek kimseden öneri olmadı. yeni alım yaparken mutlaka tavsiyenizi gözden geçireceğim.

CevapAlıntı
Gönderildi : 10/05/2014 13:57
oldmember
(@yavuzfilizlibay)
Üye

Olay sadece antivirüs mü, bunu değerlendirmek lazım. Bundan 10 sene önce bu soru sorulsaydı evet sadece antivirüs yeterliydi.

Günümüze baktığımızda, antivirüslerin tek başına koruma sağlamada yetersiz olduğu ortada.

Hangi antivirüs yazılımı alırsanız alın, tümleşik olarak özellikleri nedir, bunları göz önüne alın derim. Örnek olarak bir antivirüs aldınız, ama dlp yok, usb flash diskleri engellemediniz, kullanıcı evdeki virüsleri getirdi. Browser güvenliği de son zamanlarda önem kazandı, antivirüsler browserdaki spam uygulamaları bulamıyor. Bunlar birkaç örnek sadece, bu sebeplerden dolayı size tümleşik bir güvenlik sunacak bir paket araştırırsanız daha iyi olur düşüncesindeyim.

Ek olarak, merkezi yönetimi kolay olması gerekir. Client kurulumları, program güncellemeleri v.b. 

CevapAlıntı
Gönderildi : 10/05/2014 14:23
Eyüp Yavuz
(@EyupYavuz)
Üye

Hocam peki sizin öneriniz ne olabilir. vermiş olduğunuz bilgiler çok güzel ve detaylı. siz bu örnekler karşısında bana ne gibi tavsiyelerde bulunabilirsiniz.

CevapAlıntı
Gönderildi : 11/05/2014 20:27
Mustafa TAŞCI
(@mustafatasci)
Saygın Üye Forum Yöneticisi

Merhaba,

Mcafee konusunda oldukça başarılıdır, antivirüsten çok daha fazlasını içerir. 

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

CevapAlıntı
Gönderildi : 11/05/2014 22:18
Ufuk TATLIDIL
(@ufuktatlidil)
Saygın Üye

McAfee oneririm. Cok  iyidir..

CevapAlıntı
Gönderildi : 11/05/2014 23:01
oldmember
(@yavuzfilizlibay)
Üye

[quote user="Eyüp Yavuz"]Hocam peki sizin öneriniz ne olabilir. vermiş olduğunuz bilgiler çok güzel ve detaylı. siz bu örnekler karşısında bana ne gibi tavsiyelerde bulunabilirsiniz.[/quote]

Mcafee, Symantec ve Trend Micro önerebilirim. Diğerli kötüdür diye kesinlikle demiyorum. Çok iyi av yazılımları var. Yukarda bahsettiğim gibi zaman artık tümleşik güvenlik gerektiyor. Güvenlik konusu bir işetme kültürü konusu oldu, en başında tüm kullanıcıların bilinçlendirilmesi gerekiyor. Ben clientlara antivirüsümü kurarım, keyfime bakarım, daha da uğraşmam işte, gibi olmuyor malesef.  

CevapAlıntı
Gönderildi : 12/05/2014 02:00
kemalettin taylan
(@kemalettintaylan)
Üye

Aslında güvenlikte riskleri parçalamakta faydalı olacağını düşünüyorum , her ürün farklı güvenlik adımlarını (av,dlp,usb) en iyi korumayı sağlamasını beklemek biraz hayalcilik olur , riski parçalamak lazım güvenlik ihtiyacınıza göre farklı ürünler tercih edilebilir.

http://chart.av-comparatives.org/chart1.php son yayınlanan antivirüs test raporunu incelemenizi öneririm  

CevapAlıntı
Gönderildi : 12/05/2014 12:49
Paylaş: