Forum

Endian Fw 2.5.1 Sit...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Endian Fw 2.5.1 Site Engelleme Sorunu

8 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
442 Görüntüleme
(@burakdemiray)
Gönderiler: 25
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar,

İş yerinde endian fw 2.5.1 sürümünü kullanıyotum. İş yerinde Mersis sitesine giriş yaparak firma açma işlemleri yapıyoruz.Siteye girişimizde sıkıntı yok firma açma işlemi,iptal işlemi vb işlemler yapılabiliyor fakat firmayı açtıktan sonra onaya gönderme kısmını gelindiğinde gönder diyoruz o şekilde kalıyor işlem yapmıyor sanki komut işlemiyor.İş yerindeki diğer bilgisayarlarda da denediğimde aynı şekilde oluyor.Şirket dışındaki bilgisayarlarda denediğimde hiçbir sıkıntı olmuyor.Fw da birşeyler engelliyor olabilir.Yardımcı olabilir misiniz.Teşekkürler.

Gönderildi : 15/04/2014 19:55

(@mustafatasci)
Gönderiler: 1643
Üye

MErhaba,

Kurallarınızda bir kısıtlama var mı ?  

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 15/04/2014 20:23

(@burakdemiray)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Evet video sitelerini,radyo sitelerini engelleyen kurallar mevcut.

Gönderildi : 15/04/2014 20:27

(@mustafatasci)
Üye

Onları devre dışı bırakarak dener misiniz ?

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 15/04/2014 20:37

(@burakdemiray)
Eminent Member
Konu başlatıcı

proxy de tanımlı kurallar vardı proxy kapatıp denedim yine aynı şekilde sorun devam ediyor.

Gönderildi : 16/04/2014 12:50

(@mustafatasci)
Üye

Tanımlı herşeyi devre dışı bıraktıysanız, site sorun vardır demeliyiz. Farklı yerlerde sorun yok sizin orda oluyorsa hala çalışan bişeyler var demektir.

Gönderildi : 18/04/2014 15:22

(@ismailDeligoz)
Gönderiler: 12
Eminent Member

Merhaba Arkadaşlar,

İş yerinde endian fw 2.5.1 sürümünü kullanıyotum. İş yerinde Mersis sitesine giriş yaparak firma açma işlemleri yapıyoruz.Siteye girişimizde sıkıntı yok firma açma işlemi,iptal işlemi vb işlemler yapılabiliyor fakat firmayı açtıktan sonra onaya gönderme kısmını gelindiğinde gönder diyoruz o şekilde kalıyor işlem yapmıyor sanki komut işlemiyor.İş yerindeki diğer bilgisayarlarda da denediğimde aynı şekilde oluyor.Şirket dışındaki bilgisayarlarda denediğimde hiçbir sıkıntı olmuyor.Fw da birşeyler engelliyor olabilir.Yardımcı olabilir misiniz.Teşekkürler.

Merhaba;

Mersis Sitesine Giriş Yaparken Kullandığınız URL Adresi Belirtirmisiniz ?

ikinci Olarak ta Değişiklikleri Tamamladıktan Sonra Onaya Gönder Butonuna Sağ Click Yapıp Yönlendiği URL Linkini de Belirtirseniz Sorununuzu Giderebiliriz Düşüncesindeyim.

Ek Olarak Onaya Bastığımızda Bir işlem Yapmıyor Demişsiniz Ama Yine de Onay'a Basıp 60 Saniye Bekleyin. Endian'ın Engelleme Sayfası Çıkıyorsa Engelleme Nedenini de Yazarsanız Daha Çabuk Sonuçlandırabiliriz.

Gönderildi : 18/04/2014 16:49

(@SonerDuymaz)
Gönderiler: 6
Active Member

Merhaba Arkadaşlar,

Burak Bey; 

Endian'ın ücretsiz sürümü ile çok sıkıntı çekersiniz. Eğer maddi gücünüz var ise fortigate veya sonicwall tarzı bir firewall alın. Ya da endian ı tamamen devreden çıkarıp başka bir firewall ile test edin. (Örn. Smoothwall)

Gönderildi : 02/05/2014 20:43

Paylaş: