Forum

Ütopik Değil G...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Ütopik Değil Gerçek!

7 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
407 Görüntüleme
(@AyseSendil)
Gönderiler: 166
Estimable Member
Konu başlatıcı

merhaba

öncelikle soracağım şey size ütopik gelmesin gerçekten duydum . pc de skype ım açık arkadaşımla yazışıyordum.sesli değil yalnız.bir öksürük sesi geldi iki defa bilgisayardan.iyice laptop ın hoparlörüne kulağıma dayadığımda karşıdan klavye sesi ve arada hafif öksüren bir ses geliyordu.kesinlikle duydum ve hiç bir sayfa da açık değildi bu tarz bir ses duyabileceğim ya da video.bu nasıl olabiliyor?ilk aklıma geleni yaptım ve modemin fişini çıkarıp tekrar taktım.sonrasında yoktu ama bu nasıl oldu? 

Gönderildi : 21/03/2014 00:33

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Söylediğiniz tam olarak nasıl oldu bilemiyorum ama daha önce bir kaç kez hoparlörden yakın alandaki telsiz konuşmalarının geldiğine şait olmuştum. Sanırım ses dalgaları hoparlörden gelecek kadar yayılıyordu. 

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 21/03/2014 11:45

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

merhaba

öncelikle soracağım şey size ütopik gelmesin gerçekten duydum . pc de skype ım açık arkadaşımla yazışıyordum.sesli değil yalnız.bir öksürük sesi geldi iki defa bilgisayardan.iyice laptop ın hoparlörüne kulağıma dayadığımda karşıdan klavye sesi ve arada hafif öksüren bir ses geliyordu.kesinlikle duydum ve hiç bir sayfa da açık değildi bu tarz bir ses duyabileceğim ya da video.bu nasıl olabiliyor?ilk aklıma geleni yaptım ve modemin fişini çıkarıp tekrar taktım.sonrasında yoktu ama bu nasıl oldu? 

🙂 Yanlıiş anlamayında, kendi ülkesi ile her türlü verinin ve her türlü programın gerekli durumda paylaşılması yada arka kapı oluşturması konusunda anlaşmalı firmaların ürünlerini kullanıp bunun olmamasını beklemek biraz ütopik olur :D.

Gönderildi : 21/03/2014 12:10

(@AyseSendil)
Estimable Member
Konu başlatıcı

teknik olarak düşündüğümde ses dalgalarının hoparlöre nasıl gelebileceğine bir anlam veremiyorum

Gönderildi : 21/03/2014 22:12

(@AyseSendil)
Estimable Member
Konu başlatıcı

bu ürünler hangi ürünler bilmiyorum o yüzden de hala ütopik değil

Gönderildi : 21/03/2014 22:20

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

bu ürünler hangi ürünler bilmiyorum o yüzden de hala ütopik değil

ABD kaynaklı tüm ürüneler...

Gönderildi : 07/04/2014 13:46

(@mustafatasci)
Gönderiler: 1643
Üye

merhaba

🙂 Yanlıiş anlamayında, kendi ülkesi ile her türlü verinin ve her türlü programın gerekli durumda paylaşılması yada arka kapı oluşturması konusunda anlaşmalı firmaların ürünlerini kullanıp bunun olmamasını beklemek biraz ütopik olur :D.

Çok iyi 🙂 

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 07/04/2014 16:57

Paylaş: