Forum

PfSense Dış IP alam...

Bildirimler
Hepsini Temizle

PfSense Dış IP alamama sorunum

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
362 Görüntüleme
(@AhmetGuzel)
Gönderiler: 31
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhabalar;

PfSense 2.1 kullanıyorum.Modem Bridge modda.

Modem kapanıp açıldığı zaman PfSense WAN bacağı dış IP alamıyor. (Statik IP kullanıyoruz)

TTNet i arıyorum her seferinde ve hattı resetliyorlar.Resetleyince IP alabiliyorum.

Bu sıkıntı sırasında PfSense tarafında apinger serviside çalışmıyor. IP alınca bu servis de otomatik olarak çalışmaya başlıyor.

PfSense da kurulu paketler Squid, LightSquid, SquidGuard

Sizden ricam benim kullandığım şekilde kullanan arkadaşlar böyle bir durumla karşılaşıyorlarmı?

veya PfSense tarafında eksik yaptığım birşey mi var?

Yardımcı olursanız sevinirim.

Gönderildi : 25/02/2014 12:57

(@aliselvi)
Gönderiler: 278
Reputable Member

Merhabalar;

PfSense 2.1 kullanıyorum.Modem Bridge modda.

Modem kapanıp açıldığı zaman PfSense WAN bacağı dış IP alamıyor. (Statik IP kullanıyoruz)

TTNet i arıyorum her seferinde ve hattı resetliyorlar.Resetleyince IP alabiliyorum.

Bu sıkıntı sırasında PfSense tarafında apinger serviside çalışmıyor. IP alınca bu servis de otomatik olarak çalışmaya başlıyor.

PfSense da kurulu paketler Squid, LightSquid, SquidGuard

Sizden ricam benim kullandığım şekilde kullanan arkadaşlar böyle bir durumla karşılaşıyorlarmı?

veya PfSense tarafında eksik yaptığım birşey mi var?

Yardımcı olursanız sevinirim.

Merhaba,

Daha önce kullanmıştım aynı sorunu yaşıyordum iki hattımdan biri sürekli kopuyor yada ip alıp yeniden düşüyordu. Bridge moddaki modemi değiştirdiğimizde sorun düzelmişti. İstersen modemi değiştirip bir dene derim.

Kolay gelsin. 

Gönderildi : 01/03/2014 13:21

Paylaş: