Forum

kurumsal network

Bildirimler
Hepsini Temizle

kurumsal network

4 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
377 Görüntüleme
(@SerkanOzcan)
Gönderiler: 2
Active Member
Konu başlatıcı

merhaba 

çalışmakta olduğum resmi kurumda server ve güvenlik duvarı bulunmakta. Kurumumuz da kablolu kablosuz kulanıcı sayısı günlük değişmekte olup ortalama günlük 50-60 civarında. Bizim istediğimiz ise resmi kurum olmamız gereği İnternet kullanımını otellerdeki gibi bir karşılama sayfası ile açılıp kullanıcı ismi olarak tc numarası olarak girilip her kullanıcıya bir parola verilip panele bilgiler girilerek internet hizmetini kullanmaya başlaması ve kayıt altında olması. bu kullanıcı yönetimi programını satan aracı kurumlar veya hangi programlar ile yapabileceğimizi uzman arkadaşlardan görüş bekliyoruz şimdiden teşekkür ederim .. iyi forumlar .

Gönderildi : 13/02/2014 14:15

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,
Böyle bir işlem için hotspot uygulaması kullanmalısınız. 
Bir çok UTM firewall üzerinde bu özellik var. Ayrıca hotspot uygulaması tedarik edebileceğiniz firmalarda mevcut.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 13/02/2014 14:29

(@aliselvi)
Gönderiler: 278
Reputable Member

merhaba 

çalışmakta olduğum resmi kurumda server ve güvenlik duvarı bulunmakta. Kurumumuz da kablolu kablosuz kulanıcı sayısı günlük değişmekte olup ortalama günlük 50-60 civarında. Bizim istediğimiz ise resmi kurum olmamız gereği İnternet kullanımını otellerdeki gibi bir karşılama sayfası ile açılıp kullanıcı ismi olarak tc numarası olarak girilip her kullanıcıya bir parola verilip panele bilgiler girilerek internet hizmetini kullanmaya başlaması ve kayıt altında olması. bu kullanıcı yönetimi programını satan aracı kurumlar veya hangi programlar ile yapabileceğimizi uzman arkadaşlardan görüş bekliyoruz şimdiden teşekkür ederim .. iyi forumlar .

Serkan Bey merhaba,

Aşağıdaki linkteki ürünü bi araştırın isterseniz fiyat ve performans olarak başarılı, kullanan çok yer var.

http://www.zyxel.com/tr/tr/news/press_room_20130514_537430.shtml 

Gönderildi : 21/02/2014 20:27

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

merhaba 

Kurumsal bir ağda merkezi bir databases sunucuya entegre olabilen ve user authantication yaptıktan sonra alttakine benzer bir log veren cihaza ihtiyacınız var.

kullanıcı adı / kaynak mac adresi / kaynak IP adresi / hedef IP adresi / hedef port adresi / zaman

SMS doğrulama gibi sistemlerle büyük sorunlar yaşarsını ve asıl kişiyi ispat etmeniz çok zordur....

Gönderildi : 21/02/2014 21:19

Paylaş: