Forum

mac adresinden ciha...

Bildirimler
Hepsini Temizle

mac adresinden cihaz sorgulama

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
24.4 K Görüntüleme
(@mehmetcanemen)
Gönderiler: 43
Trusted Member
Konu başlatıcı

arkadaşlar oncelıkler herkeze selamlar benım soyle bı durumum var windows 2008 r2 server kullanmaktayız sıstemımızde ve telefon ve ipad engellemesi yapıyoruz ancak bazen sızmalar oluyor sizden ricam şu dhcp nin ip verdıgı ve benım gordugum mac adreslerının ne tur bı cıhaz oldugunu nasıl gorebılırım mesela ipad yoksa telefonmu bılgısayarmı v.s cevaplarınız ıcın tesekkur ederım saygılarımla.....

Gönderildi : 24/12/2013 14:30

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32993
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

http://www.coffer.com/mac_find/

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 24/12/2013 15:01

(@sermetgezergen)
Gönderiler: 68
Estimable Member

Merhaba,

Benim severek kullandığım bir mobil uygulama var. Bu mobil uygulama ile şirket networkünüze giren cihazlar hakkında bilgiler toplayabilirsiniz. IP adresi, Mac adresi, eğer bir bilgisayar ise bilgisayar adı gibi. Uygulamanın sizi ilgilendiren kısmı ise IP alan Apple cihazlarını da listelemesi. Açıklama kısmında Apple olarak ifade eder zaten. işinizi görebileceğini umuyorum.

Erişim linki  https://play.google.com/store/apps/details?id=com.overlook.android.fing&hl=tr  

Gönderildi : 24/12/2013 15:11

(@mehmetcanemen)
Gönderiler: 43
Trusted Member
Konu başlatıcı

hocam bi süredir bilgisayardan uzak kaldım rahatsızlandıgımdan dolayı cevabınız için teşekkur ederim saygılarımla....

Gönderildi : 13/01/2014 14:31

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32993
Illustrious Member Yönetici

hocam bi süredir bilgisayardan uzak kaldım rahatsızlandıgımdan dolayı cevabınız için teşekkur ederim saygılarımla....

Geçmiş Olsun

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 13/01/2014 16:44

Paylaş: