Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Skype Virus !

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
590 Görüntüleme
(@ertugrulkarahisar)
Gönderiler: 126
Estimable Member
Konu başlatıcı

Selam,

Skype den son 1 aydir surekli firma kullanicilarina .pdf ,. exe uzantili  virus dosyalari  geliyor.Bir kullanici tiklarsa hemen o kullanicidan listesindeki kisilere dosyayi gonderiyor.

BU Skype den gelen viruslerin onune nasil gecebiliriz , yada onleyebiliriz ? Antivirus yazilmi hic bir sey yapmiyor.... 

Gönderildi : 12/12/2013 15:49

(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member

Firewall üzerinden skyper için file sharing' i kapatmalısınız.

Gönderildi : 12/12/2013 16:06

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Selam,

Skype den son 1 aydir surekli firma kullanicilarina .pdf ,. exe uzantili  virus dosyalari  geliyor.Bir kullanici tiklarsa hemen o kullanicidan listesindeki kisilere dosyayi gonderiyor.

BU Skype den gelen viruslerin onune nasil gecebiliriz , yada onleyebiliriz ? Antivirus yazilmi hic bir sey yapmiyor.... 

Bunun skype firmasınan geldiğini sanmıyorum, kendi kullanıcılarınız dan geliyor ise bilgisayarları kontrol edin.

Gönderildi : 12/12/2013 19:19

(@ufuktatlidil)
Illustrious Member

Evet  domainde ki userlar gönderiyor. Benim de başıma gelmişti. Firewall ile çözdüm.

Gönderildi : 12/12/2013 19:21

(@ertanerbek)
Famed Member

Ufuk, Locali firewall ile nasıl çözdün yaf. Skype ve MSN gibi programlar local ağ trafiğini algılarlar ve yerel ağdan gönderirler yani tarafik yerelden dönüyor olmalı. Dışarıdan dönme diye düşünüyorum tabi sadece düşünüyorum :D.

Gönderildi : 12/12/2013 19:45

(@ufuktatlidil)
Illustrious Member

Skype üzerinden görüşülen müşterilerden şikayet geldi. Localde McAfee kendi halletti. Externalda ben 🙂

Gönderildi : 12/12/2013 19:47

(@ertanerbek)
Famed Member

Bak o olur işter, muhtemelen arkadaşında bit UTM den önce yerel bir av programına ihtiyacı var ücretsiz olarak avg tavsiye ederim, ücretli merkezi yönetimli birşey istersede Comodo yada TrendMicro kulanabilir.

Gönderildi : 12/12/2013 19:53

Paylaş: