Forum

Juniper Web Filteri...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Juniper Web Filtering

12 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
333 Görüntüleme
(@berk_yildiz)
Gönderiler: 392
Honorable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar merhaba,

Juniper SSG serisi kullanıyoruz fakat web filtering den pek memnun değiliz. Https yasaklanamıyor, media streamin kapalı olmasına rağmen bir çok sitede video izlenebiliyor vs.. Bu konuda ne önerebilirsiniz farklı bir UTM cihazı mı almak gerekiyor yoksa ek bir yazılımla mı çözüm yoluna gidilebilir?

Teşekkürler. 

Gönderildi : 03/10/2013 12:08

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7891
Üye

ssg serisini srx serisi bir cihaz ile değiştirmenizi öneririm

yavaş yavas ssg tarafına destegi kesiyor juniper .

Gönderildi : 03/10/2013 12:11

(@berk_yildiz)
Honorable Member
Konu başlatıcı

SRX konusunda biraz çekinceler var sanırım bazı bayiler ile görüştüm arayüzü biraz farklı SSG ye göre size karışık gelebilir dediler.

SSG de mesela hemen hemen her türlü konfigürasyonu web arayüzünden yapabiliyoruz. SRX ye geçtiğimizde sorun yaşar mıyız? 

Bir de Fortigate in web filtrelemesi daha iyi diyorlar bazılar cyberoam, sonicwall, sophos diyor bu konuda ne düşünüyorsunuz? 

Gönderildi : 03/10/2013 16:19

(@vasviuysal)
Üye

SRX konusunda biraz çekinceler var sanırım bazı bayiler ile görüştüm arayüzü biraz farklı SSG ye göre size karışık gelebilir dediler.

SSG de mesela hemen hemen her türlü konfigürasyonu web arayüzünden yapabiliyoruz. SRX ye geçtiğimizde sorun yaşar mıyız? 

Bir de Fortigate in web filtrelemesi daha iyi diyorlar bazılar cyberoam, sonicwall, sophos diyor bu konuda ne düşünüyorsunuz? 

SRX cihazı performans olarak oldukça başarılı buluyorum , SRX tarafında web arayüzü yine mevcut

ssg'den srx'e konfigurassyonu cevirmek icin kendi web sitelerinde uygulamaları mevcut , birkaç müşterinini cihazını değiştirirken kullanmıştım oldukça başarılı 

fakat user friendly olarak bakmak gerekirse fortigate ürünleri daha kullanıcı dostu (aslında daha basit demek daga dogru olur ) bir arayüz sunuyor

Gönderildi : 03/10/2013 16:25

(@berk_yildiz)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Diğer utm cihazları hakkında ne düşünüyorsunuz (fortigate, cyberoam, sonicwall, sophos, paloalto vs..) Bunlar web filter ve diğer özellikler açısından juniper a tercih edilebilir mi?

Gönderildi : 04/10/2013 11:50

(@vasviuysal)
Üye

diğer cihazlar listenizdeki fortigate ve sonicwall cihazları kullandım digerlerini pek kullanma şansım olmadı

benim için juniper (srx) -> sonicwall -> fortigate seklinde sıralama 

fortigate ve sonicwall arayüz olarak daha basit olmakla birlikte juniper ve sonicwall cihazların yük altında fortigate cihazlardan cok daha basarılı oldugunu gordum 

Gönderildi : 04/10/2013 12:49

(@berk_yildiz)
Honorable Member
Konu başlatıcı

O zaman sonuç olarak SSG den SRX e geçmemizi mi tavsiye edersiniz? Diğer markalarla hiç zaman kaybetmeyelim mi?

Gönderildi : 04/10/2013 17:22

(@vasviuysal)
Üye

benim tavsiyem bu yönde ama siz yinede demo alabilme ihtimaliniz var ise begendiginiz cihazların demosunu alıp aklınızdaki soruları bu demolar sırasında sorup sonrasında karar verin derim

Gönderildi : 04/10/2013 17:41

(@berk_yildiz)
Honorable Member
Konu başlatıcı

SRX de yönetim tarafında bir sorun yaşar mıyız? SSG de web arayüzünde istediğimiz ayarları rahatlıkla yapabiliyoruz. CLI pek kullanma taraftarı değiliz. Bu yüzden SRX in web arayüzü zorlar mı?

Gönderildi : 04/10/2013 18:37

(@vasviuysal)
Üye

aslında cok benzer sayılabilir arayüz

Gönderildi : 04/10/2013 20:19

(@berk_yildiz)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Bir de son olarak srx e geçilmesi durumunda ssg de ki konfigürasyon transfer edilebiliyormuş bu konuda bilginiz var mı?

Gönderildi : 07/10/2013 17:23

(@vasviuysal)
Üye

juniper support sayfasında , şu anda under maintenance şeklinde gorunuyor sayfa

yeni alacağınızı cihazı register ettiğinizde oluşturduğunuz kullanıcı ile girebilirsiniz

https://i2j.juniper.net/s2j

Gönderildi : 07/10/2013 17:40

Paylaş: