Forum

DDos Atakları

Bildirimler
Hepsini Temizle

DDos Atakları

6 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
429 Görüntüleme
(@onrturan)
Gönderiler: 415
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhaba ,

Bir kaç gündür MXToolBox'dan kontrol ettiğimde sürekli CBL'de Blacklist'e düşüyorum.

80 nolu porttan DDOS Atağı olduğunu söylüyor.

Bunu nasıl bulup düzeltebilirim?  

Gönderildi : 12/07/2013 12:13

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Merhaba ,

Bir kaç gündür MXToolBox'dan kontrol ettiğimde sürekli CBL'de Blacklist'e düşüyorum.

Benim anlamadığım MXToolBox ın ve 80 nolu portun ne alakası var. Mail trafiği 80 nolu porttan gitmiyor ki :).

Gönderildi : 12/07/2013 12:21

(@onrturan)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhaba ,

Benim anlamadığım MXToolBox ın ve 80 nolu portun ne alakası var. Mail trafiği 80 nolu porttan gitmiyor ki :).

MXTool Box, CBL sitesinde blacklist'e düştüğümüzü söylüyor ve CBL'in sayfasından baktığımda "REMEMBER: Pushdo is a HTTP
(web),
 NOT Email, DDOS tool. The attacks are on
port 80" uyarısı veriyor. 

Gönderildi : 12/07/2013 12:32

(@ertanerbek)
Famed Member

Merhaba ,

MXTool Box, CBL sitesinde blacklist'e düştüğümüzü söylüyor ve CBL'in sayfasından baktığımda "REMEMBER: Pushdo is a HTTP
(web),

80 portundan yapılan atak nedeni ile sizi balck list üzerinde göstermesi cidden mükemmel. Mesala benim sistemimdede black list uygulaması var dışarıdan herhangi bir kişi sunucularıma 10 dan fazla bağlantı kurmaya çalışırsa  bağlantı kurmaya çalıştığı servisi black liste alıyor ve sadece o servisi kapatlı tutuyor.

Neyse işin özünde eğer içerden dışarı, dışarıdan içeri DDOS saldırılarını önlemek isterseniz Draytek router kullanabilirsiniz. Tabi kullanıcı sayınız fazla ise başka markalara dönmek zorunda kalabilirsiniz.

Gönderildi : 12/07/2013 12:36

(@onrturan)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhaba ,

(web),

80 portundan yapılan atak nedeni ile sizi balck list üzerinde göstermesi cidden mükemmel. Mesala benim sistemimdede black list uygulaması var dışarıdan herhangi bir kişi sunucularıma 10 dan fazla bağlantı kurmaya çalışırsa  bağlantı kurmaya çalıştığı servisi black liste alıyor ve sadece o servisi kapatlı tutuyor.

Neyse işin özünde eğer içerden dışarı, dışarıdan içeri DDOS saldırılarını önlemek isterseniz Draytek router kullanabilirsiniz. Tabi kullanıcı sayınız fazla ise başka markalara dönmek zorunda kalabilirsiniz.

Cyberoam 200ing modeli kullanıyoruz.

Bu cihazla önleyebilir miyim?  

Gönderildi : 12/07/2013 12:40

(@ertanerbek)
Famed Member

Bilmem ilgili firmaya bir sorun bakalım içerden dışarı doğru DDOS atağı yapıyoruz çerde zombi makina olduğundan şüpheleniyouruz router üzerinde bu makinayı nasıl bulur ve nasıl önleriz diye sorarsanız yardımcı olacaklardır.

Gönderildi : 12/07/2013 12:48

Paylaş: