Forum

Firewall(UTM) tavsi...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Firewall(UTM) tavsiyesi

9 Yazılar
7 Üyeler
0 Likes
411 Görüntüleme
(@BilalBal)
Gönderiler: 4
Active Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Cozumparkin yillardir sessiz takipcisiyim ve buradaki IT platformunun her gecen gun gelismesi cidden gurur verici.

Sizden Firewall(UTM) ile alakali goruslerinizi ve yorumlarinizi isteyecegim.

Yillar once buradan tavsiye ile Juniper SSG5 aldim. O zaman user sayisi 50-100 arasi idi.

Su an yapi genisledi ve artik kaldirmamaya basladi bu sebepten yeniden yapilandirmaya gidiyoruz sistemde. 

Background ozetle;

1- Kullanici sayisi 150-300 arasi olacak yillara bagli olarak 300 sayisina max ulasacak

2-Web filtering(content)-bina icinde ve disardan erisimde

3-Application Filtering(Facebook, Twitter, YouTube ozetle HTTPS blocking)

4-Spam-Adware-Spyware blocking

5-Group Base policy

6-Proxy feature

7-Load balancing

8-HotSpot(ticketing) :  Otellerde oldugu gibi session base bir yapi destekleyecek. Haftalik ziyaretci girisi fazla oluyor wireless erisim yaptiklarinda sifreyi surekli degistirmek istemiyorum. Bu nedenle 1 saatlik 2 saatlik veya haftalik ticket keserek kontrol etmek istiyorum.

Arastirmalarima gore bu istediklerim All-in-One seklinde bir cihazda bulmam zor gibi. Ama onerileriniz dogrultusunda diger cihazlarida dusunebiliriz.

Simdilik Juniper SRX240 firewall i bir kenara not ettim. Bu firewall yukardakilerin nekadarini karsilar sizin tecrubelerize birakiyorum.

Simdiden tesekkurler. 

Gönderildi : 30/05/2013 23:38

(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member

Fortigate tarafını da araştırın. 100d ve üstü sürüm utmleri.

Gönderildi : 31/05/2013 00:21

(@recepyuksel)
Gönderiler: 1893
Üye

Cyberoam

Probleminiz çözüldüğünde sonucu burada paylaşırsanız,
sizin ile aynı problemi yaşayanlar için yardım etmiş olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise "çözüldü" olarak işaretlerseniz
diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 31/05/2013 00:23

(@MehmetEminATADEMiR)
Gönderiler: 12
Active Member

(@MehmetEminATADEMiR)
Gönderiler: 12
Active Member

(@BilalBal)
Gönderiler: 4
Active Member
Konu başlatıcı

Cyberoam ile alakali bir sorum var.

Proxy ile asilabiliyor kisitlamalar. Bu konuda kesin cozum var mi? Proxyleri bolclayabiliniyor ama Cyberoam kendisi bunu yapamiyor mu? Tecrubesi olan yardimci olursa sevinirim. 

Ikinci sorum. Su an sisteme 100 adet Chromebook alacagiz. Bunlari kurum icinde firewall ile gerekli kisitlamalar veya guvenlik onlemini yapabiliriz. Peki disarda iken kuruma nasil yonlendirebiliriz? ve kurumun firewall in dan gecirerek tarama yaptirabiliriz? Cyberoam veya Fortigate bunu kombinasyonu destekler mi?

Gönderildi : 05/06/2013 02:12

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

Merhabalar,

Cozumparkin yillardir sessiz takipcisiyim ve buradaki IT platformunun her gecen gun gelismesi cidden gurur verici.

Sizden Firewall(UTM) ile alakali goruslerinizi ve yorumlarinizi isteyecegim.

Yillar once buradan tavsiye ile Juniper SSG5 aldim. O zaman user sayisi 50-100 arasi idi.

Su an yapi genisledi ve artik kaldirmamaya basladi bu sebepten yeniden yapilandirmaya gidiyoruz sistemde. 

Background ozetle;

1- Kullanici sayisi 150-300 arasi olacak yillara bagli olarak 300 sayisina max ulasacak

2-Web filtering(content)-bina icinde ve disardan erisimde

3-Application Filtering(Facebook, Twitter, YouTube ozetle HTTPS blocking)

4-Spam-Adware-Spyware blocking

5-Group Base policy

6-Proxy feature

7-Load balancing

8-HotSpot(ticketing) :  Otellerde oldugu gibi session base bir yapi destekleyecek. Haftalik ziyaretci girisi fazla oluyor wireless erisim yaptiklarinda sifreyi surekli degistirmek istemiyorum. Bu nedenle 1 saatlik 2 saatlik veya haftalik ticket keserek kontrol etmek istiyorum.

Arastirmalarima gore bu istediklerim All-in-One seklinde bir cihazda bulmam zor gibi. Ama onerileriniz dogrultusunda diger cihazlarida dusunebiliriz.

Simdilik Juniper SRX240 firewall i bir kenara not ettim. Bu firewall yukardakilerin nekadarini karsilar sizin tecrubelerize birakiyorum.

Simdiden tesekkurler. 

SRX240 ile bu listedeki 8. madde haric tümünü gerçekleştirebilirsiniz 

şu anda 600 clienti olan ve şehrin çeşitli yerlerindeki şubelerinden bağlanılan bir yapıda eski bir müşteride sapasağlam çalışmakta 

Gönderildi : 05/06/2013 11:27

(@SuleymanHilmi)
Gönderiler: 35
Eminent Member

Merhabalar,

Fortigate 600C ürünü sizin işinizi rahatlıkla görür. Fiyatı 12.000$ civarında.

Kolay gelsin. 

Gönderildi : 28/06/2013 13:21

(@mertkibar)
Gönderiler: 855
Noble Member

mikrotik cloud routerler bu dediklerinin hepsini yapabiliyor.. bakabilirsin..

utm firewall olarak sonicwall, checkpoint veya juniper ssg serileri işini oldukça fazlasıyla yapmaktadır.

Gönderildi : 01/07/2013 08:23

Paylaş: