Forum

yaklaşık 50 şubeli ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

yaklaşık 50 şubeli bir yapıda güvenlik problemimiz var

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
316 Görüntüleme
(@HakanUSTUN)
Gönderiler: 98
Estimable Member
Konu başlatıcı

şu an sayı 50 değil ama ilerki dönemlerde 50 veya daha fazla sayıya
ulaşabilir aslinda bütün şubeler kendi başına adsl ile çalışıyor zaten

fakat
biz bu şubeleri artık kontrol altına almak istiyoruz yani en azından bir
firewall ile interneti ve group policy ile kullandıkları bilgisayarları

kontrol altına almak istiyoruz nasil bir yapı önerirsiniz ?

Gönderildi : 15/05/2013 07:12

(@davuteren)
Gönderiler: 1584
Noble Member

50 şube li bir yapının adsl ile bir birine vpn ile bağlanması biraz baş ağrıtabilir. telekom ile görüşüp noktadan noktaya ghdsl gibi bir hizmet alınması iyi olacaktır. ayrıca kullanıcı sayınızı belirtmemişsiniz şubelerdeki bana göre kullanıcı sayısı 25 ve üzeri olan yerlere sunucu konulabilinir. bu yapıyı oluşturduktan sonra istenirse kullanıcı sayısı düşük olan yerlere firewall ı merkezdeki cihaz üzerinden proxy yaptırtarak internete çıkartabilirsiniz, kullanıcı sayısı fazla olan yerlerde firewall gereklidir. domain yapısıda şu şekilde olabilir. merkez forest da 2 adet sunucu ve bölgelerde adc şeklinde olabilir. replikasyonlarıda merkeze göre ayarlamalısın.

Gönderildi : 15/05/2013 10:47

(@HakanUSTUN)
Gönderiler: 98
Estimable Member
Konu başlatıcı

50 şube li bir yapının adsl ile bir birine vpn ile bağlanması biraz baş ağrıtabilir. telekom ile görüşüp noktadan noktaya ghdsl gibi bir hizmet alınması iyi olacaktır. ayrıca kullanıcı sayınızı belirtmemişsiniz şubelerdeki bana göre kullanıcı sayısı 25 ve üzeri olan yerlere sunucu konulabilinir. bu yapıyı oluşturduktan sonra istenirse kullanıcı sayısı düşük olan yerlere firewall ı merkezdeki cihaz üzerinden proxy yaptırtarak internete çıkartabilirsiniz, kullanıcı sayısı fazla olan yerlerde firewall gereklidir. domain yapısıda şu şekilde olabilir. merkez forest da 2 adet sunucu ve bölgelerde adc şeklinde olabilir. replikasyonlarıda merkeze göre ayarlamalısın.

davut bey zaman ayırdığınız için teşekkürler

Gönderildi : 16/05/2013 18:43

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

DrayTek ACS SI bir kontrol edin, uç nokta firewall cihazları için merkezi yönetim sistemi.

Gönderildi : 17/05/2013 02:11

Paylaş: