Forum

Uzak Masa üst&...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Uzak Masa üstü güvenliği

10 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
352 Görüntüleme
(@mesutseis)
Gönderiler: 24
Eminent Member
Konu başlatıcı

Arkaşlar iyi çalışmalar diliyorum, workgroup yapısında 2 pc karşılıklı olarak rdp yapılması ve sadece belirlenen ip'lere sadece izin verilmesi gerekiyor bu konuda yardım rica ediyorum.

Gönderildi : 05/02/2013 22:14

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba işletim sisteminin özelliği destekliyorsa yani home v.s. sürümü bir işletim sistemi değilse rpd yapmanıza mani bir durum yok. Windows default kısıtlamada ya tam herkese açık bir yapı yada kullanıcı bazlı bir yapıda izin söz konusu.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 06/02/2013 00:34

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Arkaşlar iyi çalışmalar diliyorum, workgroup yapısında 2 pc karşılıklı olarak rdp yapılması ve sadece belirlenen ip'lere sadece izin verilmesi gerekiyor bu konuda yardım rica ediyorum.

Winows firewall sistemini kullanın.

Gönderildi : 06/02/2013 02:01

(@mesutseis)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Teşekkür Ederim ancak işletim sistemi windows7 ve windows xp domain yapısı yok, workgroup mantığı çok sayıda pc var ancak sadece 2 ad. pc kendi aralarında rdp yapacak başka bir pcnin bağlanmasına izin verilmeyecek yetkilendirmenin ip tabanlı olması isteniyor şifre istenmiyor bu konuyu nasıl çözebilirim veya ilave program kullanmam gerekirmi.

Gönderildi : 06/02/2013 11:23

(@eroldursun)
Gönderiler: 2171
Famed Member

ertan beyin dediği gibi yapabilirsin windows firewalldan istediğin iplere rdp izni verebilirsin.

Gönderildi : 06/02/2013 12:10

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba win7 ise eğer Ertan hocam ve Erol abinin dediği gibi aşağıdaki örnek resimde olduğu gibi ip kısıtlaması verebilirsiniz. Bunun için denetim masası windows firewall ayarlarına girmelisiniz.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 07/02/2013 02:25

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

Teşekkür Ederim ancak işletim sistemi windows7 ve windows xp domain yapısı yok, workgroup mantığı çok sayıda pc var ancak sadece 2 ad. pc kendi aralarında rdp yapacak başka bir pcnin bağlanmasına izin verilmeyecek yetkilendirmenin ip tabanlı olması isteniyor şifre istenmiyor bu konuyu nasıl çözebilirim veya ilave program kullanmam gerekirmi.

şifresiz accountlar ile uzak maaustu baglantısı mumkun değil yanlış bilmiyorsam  

Gönderildi : 07/02/2013 05:08

(@kayhankayihan)
Gönderiler: 854
Noble Member

Vasvi beyin de belirttiği gibi şifresiz rdp mümkün değil ancak mremote gibi uygulamalar ile şifreyi kaydedip tek tıkla baglanabilirsin.

Gönderildi : 07/02/2013 12:21

(@mesutseis)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar bu konu ile ilgili şöyle bir çözüm sağlandı radmin programında ip kısıtlaması kullanılarak giderildi bilginiz olsun

Gönderildi : 12/03/2013 22:45

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Arkadaşlar bu konu ile ilgili şöyle bir çözüm sağlandı radmin programında ip kısıtlaması kullanılarak giderildi bilginiz olsun

Madem RDP yerine radmin kullanmaya karar verdiniz, RDP servisisini kapatın isterseniz, sorun olmasın.

Gönderildi : 12/03/2013 23:03

Paylaş: