Forum

Elektronik imza i&#...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Elektronik imza için sertifika yükleme

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
824 Görüntüleme
(@AyhanGUNEY)
Gönderiler: 3
Active Member
Konu başlatıcı

İyi Çalışmalar!.. 

Kamu kurumunda elektronik imza kullanıyoruz ve evraklarımızı akıllı kart içerisinde bulunan elektronik imza ile imzalıyoruz.  Herkesin kendine ait bir sertifikası ve kart okuyucusu var. Sertifika okuyucu cihazların tipleri ve içerisindeki sim kartların farklıları ile birlikte işletim sistemlerinin farklılıklarından dolayı kurulumlar farklı farklı olmakta idi. Bu sebeple çeşitli yardımlarla katılımsız bir kurulum programı yazdım. Gayet güzel de çalışıyor. Şimdi ise kart üretici kuruluşun 2 adet sertifikasının, her bilgisayara kurulması gerekmekte. Bu sertifikaları da program içerisine dahil edeceğim. Sertifikalardan biri "Güvenilen Kök Sertifika Yetkilileri" ne diğeri ise "Ara Sertifika Yetkililerine" eklenmesi gerekiyor. Güvenilen Kök Sertifika yetkilileri için;

certutil -addstore -f -enterprise -user root sertifikaadi 

komutu ile eklemeyi yapabiliyorum. Fakat "Ara Sertifika Yetkilileri" için root yerine ne kullanmam gerektiği hakkında bir bilgi bulamadım. Bu konuda bana yardımcı olabilir misiniz?

Ayhan

Gönderildi : 19/01/2013 22:56

(@kayhankayihan)
Gönderiler: 854
Noble Member

bunu mmc konsoldan yapabilirsiniz sanırım, mmc konsol işlem adımları aşağıdaki linkte mevcut.

http://technet.microsoft.com/en-us/library/aa997890%28v=exchg.80%29.aspx

Gönderildi : 21/01/2013 11:51

Paylaş: