Forum

Program çalışt...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Program çalıştırırken çıkan uyarı

7 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
377 Görüntüleme
(@ademyalcin)
Gönderiler: 17
Eminent Member
Konu başlatıcı

bazı programları calıstırfıgımzda bu tarz uyarı veriyor sağ alt köşede bu bildirimleri ne zaman görüntüleyeceğini değiştire gelip oradaki cubugu en alta indirip çıkmamasını sağlayabiliyoruz fakat tek bir programa özgü bunu nasıl yapabiliriz? sadece mesela ben wamp serveri çalıştırken çıkmasını istemiyorsam? http://imgur.com/FaLoB 

Gönderildi : 23/11/2012 18:18

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4309
Co-Helper

Kısayol oluşturup yönetici olarak çalıştırabilirsiniz.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 23/11/2012 18:47

(@davuteren)
Gönderiler: 1584
Noble Member

program kısayolunun üzerinde sağ tıklayın ve özelliklere girdiğinizde yönetici olarak çalıştır sembolu vardır. oradan yönetici olarak çalışmasını sağlayabilirsiniz. diğer bir yöntemde başlat denetim masası/ kullanıcılar da kullanıcı hakları seviyesi gibi bir ayar olacak o ayarı en alta çektiğinizde bir daha sormayacaktır

Gönderildi : 23/11/2012 20:20

(@erkanbbayraktaroglu)
Gönderiler: 376
Reputable Member

program kısayolunun üzerinde sağ tıklayın ve özelliklere girdiğinizde yönetici olarak çalıştır sembolu vardır. oradan yönetici olarak çalışmasını sağlayabilirsiniz. diğer bir yöntemde başlat denetim masası/ kullanıcılar da kullanıcı hakları seviyesi gibi bir ayar olacak o ayarı en alta çektiğinizde bir daha sormayacaktır

Merhaba;

Davut hocamın dediği gibi sadece tek bir program için ise üzerine sağ tıklayıp özelliklere tıklayın daha sonra uyumluluk tabı var ona tıkladığınızda karşınıza çıkacak olan ekran aşağıdaki gibi "Bu programı yönetici olarak çalıştır" işaretli olduğu zaman sorun yaşamayacaksınızdır.

Kullanıcı Hesabı

Denetim Masasından Ayar yapabilmeniz için ise Denetim Masası\Kullanıcı Hesapları ve Aile Koruması\Kullanıcı Hesapları yolunu izleyip "Kullanıcı Hesabı denetimi ayarlarını değiştirin" bölümü mevcut tıkladığınızda aşağıdaki gibi ekran gelir ve minimum seviyeye çekerseniz belirttiğiniz uyarı karşınıza hiç çıkmayacaktır.

Kullanıcı denetimi

İyi Çalışlamalar

Kolay Gelsin

Gönderildi : 23/11/2012 20:41

(@ademyalcin)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba;

Davut hocamın dediği gibi sadece tek bir program için ise üzerine sağ tıklayıp özelliklere tıklayın daha sonra uyumluluk tabı var ona tıkladığınızda karşınıza çıkacak olan ekran aşağıdaki gibi "Bu programı yönetici olarak çalıştır" işaretli olduğu zaman sorun yaşamayacaksınızdır.

Kullanıcı Hesabı

Denetim Masasından Ayar yapabilmeniz için ise Denetim Masası\Kullanıcı Hesapları ve Aile Koruması\Kullanıcı Hesapları yolunu izleyip "Kullanıcı Hesabı denetimi ayarlarını değiştirin" bölümü mevcut tıkladığınızda aşağıdaki gibi ekran gelir ve minimum seviyeye çekerseniz belirttiğiniz uyarı karşınıza hiç çıkmayacaktır.

Kullanıcı denetimi

İyi Çalışlamalar

Kolay Gelsin

dediğiniz gibi yaptığımda olmadı ve  " Denetim Masası\Kullanıcı Hesapları ve Aile Koruması\Kullanıcı Hesapları yolunu izleyip "Kullanıcı Hesabı denetimi ayarlarından" en alt seyiyeye getirdiğimde tüm programlar için olmuyor mu ? ben sadece o program için istiyorum sizin dediğiniz gibi sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştır dediğimde aynı uyarı tekrar geliyor

Gönderildi : 24/11/2012 17:04

(@davuteren)
Gönderiler: 1584
Noble Member

bu ayarı administrator kullanıcısı ile yaptıktan sonra kısıtlı kullanıcıyı açarak mı yaptınız ?

bir diğer yöntemde ACT yöntemidir diye biliyorum fakat hiç denemedim

http://www.techrepublic.com/blog/window-on-windows/selectively-disable-uac-for-your-trusted-vista-applications/635

http://www.youtube.com/watch?v=LzeZywgPk8s

buradaki makaleyi incelemenizde yarar var.

Gönderildi : 24/11/2012 23:59

(@ademyalcin)
Eminent Member
Konu başlatıcı

evet ben admistrator kullanıcıyım ve başka kullanıcı yok guestten başka :S 

Gönderildi : 25/11/2012 15:13

Paylaş: