Forum

server dinleme

Bildirimler
Hepsini Temizle

server dinleme

8 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
679 Görüntüleme
(@BurakCAKIR)
Gönderiler: 89
Estimable Member
Konu başlatıcı

6 adet server 2008 r2 ( 4 sanal, 2 makine )  mevcut. firewall olarak pfsense kullanıyorum. acaba, ücretsiz bir server dinleme programı var mıdır ? deneme sürümü de olur 30 günlük. bir saldırı var mı yok mu bakmak istiyorum. pfsense'de olabilir belki bakmadığım bir yerde log tutuyordur. yardımcı olabilir misiniz arkadaşlar?

ayrıca, sql server durduk yerde kitleniyor 25gb ram var üzerinde 1gb a kadar düşüyor ve restart atmak zorunda kalıyorum. ekstra olarak sql net'in dışında çalışan hiç bir program yok.

Gönderildi : 05/11/2012 11:24

(@tayfundeger)
Gönderiler: 1935
VMware Guru

6 adet server 2008 r2 ( 4 sanal, 2 makine )  mevcut. firewall olarak pfsense kullanıyorum. acaba, ücretsiz bir server dinleme programı var mıdır ? deneme sürümü de olur 30 günlük. bir saldırı var mı yok mu bakmak istiyorum. pfsense'de olabilir belki bakmadığım bir yerde log tutuyordur. yardımcı olabilir misiniz arkadaşlar?

ayrıca, sql server durduk yerde kitleniyor 25gb ram var üzerinde 1gb a kadar düşüyor ve restart atmak zorunda kalıyorum. ekstra olarak sql net'in dışında çalışan hiç bir program yok.

Merhaba,

etheral,wireshark gibi programlar var ancak neden saldırıdan şüpheleniyorsunuz?SQL tablolarınızda bir sorun olamazmı?

İyi çalışmalar.

Tayfun DEĞER
Cisco Champions, vExpert, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud
https://www.tayfundeger.com
Mail: [email protected]

Gönderildi : 06/11/2012 13:14

(@erdemcilingiroglu)
Gönderiler: 2205
Noble Member

Merhabalar,

SQL Server üzerinde Maximum RAM ayarlarınızı yaptınız mı?

http://www.cozumpark.com/forums/thread/309645.aspx

Gönderildi : 06/11/2012 14:12

(@kemalettintaylan)
Gönderiler: 279
Reputable Member

Merhaba az öncce bir müşterimde karşılaştım Rootkit olabilir . müşterimde SA passwordunu sureklı denıyor farklı ıpler ve SQL durduruyor  

henuz sorunu çözmedik ama Avira Rescue System ıle scan edıyoruz 

Gönderildi : 06/11/2012 14:24

(@BurakCAKIR)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Tabi ki olabilir. Ben yine de alternatif olarak bir yol izlemek istedim. programlar için teşekkür ederim. 

Gönderildi : 09/11/2012 17:43

(@BurakCAKIR)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

etheral,wireshark gibi programlar var ancak neden saldırıdan şüpheleniyorsunuz?SQL tablolarınızda bir sorun olamazmı?

İyi çalışmalar.

tabi ki olabilir ama ben alternatif olarak bir yol izlemek istedim. programlar için teşekkür ederim. 

Gönderildi : 09/11/2012 17:45

(@BurakCAKIR)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

SQL Server üzerinde Maximum RAM ayarlarınızı yaptınız mı?

http://www.cozumpark.com/forums/thread/309645.aspx

Merhaba,

Bu yolları izleyip server'ı izledikten sonra olan biten buraya yazarım.  

Gönderildi : 09/11/2012 17:49

(@DenizCINAR)
Gönderiler: 48
Trusted Member

Rootkit ile ilgili problemlerinizde Sophos Tool iş görüyor. 

http://www.sophos.com/en-us/products/free-tools/virus-removal-tool/download-now.aspx

Ayrıca Trendmicronun rootkitbuster beta sıda yakalama konusunda başarılı fakat silme konusunda nasıl bilemiyorum.

http://downloadcenter.trendmicro.com/index.php?clk=tbl&clkval=355&regs=NABU&lang_loc=1#undefined

Ayrıca link vermek yasakmı arkadaşlar, yasak ise linklerin silinmesini rica ediyorum. 

Atak konusundada çok deneyimli arkadaşlar olduğunu düşünüyorum, benim izlediğim yol ilk önce network monitörle atak varmı yokmu onu tespit etmek sonrada hangi tür atak nereden nereye yapılıyor onu loglayıp yorumlamak gibi bir yolla buluyorum. Ne kadar sağlıklı oluyor onu bilemiyorum ama ARP ataklarını bu şekilde yakalamışlığım var. 

Gönderildi : 14/11/2012 13:28

Paylaş: