Forum

Kurumsal Anti Vir&#...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Kurumsal Anti Virüs Çözümü

13 Yazılar
10 Üyeler
0 Likes
418 Görüntüleme
(@malikugurisikli)
Gönderiler: 241
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Kurumumun Anti Virüs yazılımını yenilemeyi düşünüyorum.Aşağıdaki yazılımlarda deneyimli olan arkadaşlarımın önerilerini rica ederim.

50 Kullanıcı-7 Server. 

McAfee

Tirend Micro

Esed Nod 32

Zaman ayırdığınız için teşekkür ederim.

Gönderildi : 29/10/2012 19:30

(@davuteren)
Gönderiler: 1584
Noble Member

ben çoğu zaman nod32 kullandım çok memnunum. nod32 öneriyorum. firewall modülsüz olan sürümünü. 🙂

Gönderildi : 29/10/2012 19:57

(@erdalsertkaya)
Gönderiler: 60
Trusted Member

Merhaba!

Bizde temmuz ayından beri Eset Nod 32 kullanıyoruz. Benim kendi kendime düşünüp durduğum özelliğin bu programda olduğunu öğrendim.:)

Ana binamın dışında farklı lokasyonlarda bulunan pc'lerim güncellemelerini internetten alıyor ancak bütün loglarım internet üzerinden FireWall'ımdan geçerek antivirüs konsoluma düşüyor. Bu da dış kullanıcılarımı da kontrol altına alabilme imkanı sunuyor.

Gönderildi : 29/10/2012 23:14

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,
90 kullanıcı ile nod32 kullanıyorum ve son derece memnunum.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 29/10/2012 23:48

(@malikugurisikli)
Gönderiler: 241
Reputable Member
Konu başlatıcı

Cevaplarınız için teşekkür ederim.

Sanırım Esed diğer ürünlere göre hem ucuz hemde türkçe kaynak açısından zengin içeriğe sahip.Teknik destek açısından nasıllar ? 

Gönderildi : 30/10/2012 12:01

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

Cevaplarınız için teşekkür ederim.

Sanırım Esed diğer ürünlere göre hem ucuz hemde türkçe kaynak açısından zengin içeriğe sahip.Teknik destek açısından nasıllar ? 

mail ile kısa surede teknik destekten cevap alabiliyoruz  

Gönderildi : 30/10/2012 12:26

(@kemalettintaylan)
Gönderiler: 279
Reputable Member

Merhaba bence ürünleri demo yaptıktan sonra kararınızı verin. Avira ve Kaspersky deneyebilirsiniz Esete alternatif olarak 

Gönderildi : 30/10/2012 13:03

(@SerkanYalcin)
Gönderiler: 174
Estimable Member

Merhabalar düşüncem ; önceki şirketimdeki deneyimlerime göre Trend Micro'ya hiç bulaşma.Virüsleri bulupta silememekte üstüne yok.Hatta Excel'de kodları engelliyordu SP1 güncellemesini yükledik antivirüsün ve ancak çözdük.Kriz geçirtir.Nod32'iyede pek sıcak değilim.Virüs bulunamadı dediği bilgisayardan combofix gibi 2-3 programlarla 30-40 virüs bulduğum oluyorki çoğu görev yöneticisine yapışıp kalan virüslerdi.Kaspersky güzel son sürümlerinde kasmayıda engelledi 3-4 firmaya sattım önceki firmamda halen konuşuruz çok memnunlar.

Gönderildi : 16/11/2012 19:16

(@vasviuysal)
Üye

kaspersky ve eset urunlerini musterilerinde kullanan birisi olarak

kasperskynin management konsolu daha başarılı fakat nod32 daha performanslı çalışıyor 

Gönderildi : 16/11/2012 19:33

(@ersincan)
Gönderiler: 975
Illustrious Member

Merhabalar, Ortalama 500 client, 40 server dan olusan yapıda Mcafee çözümünü kullanıyoruz ve problemini görmedim. Sadece EPO yazılımına alışmak karmaşık ve biraz zaman alıyor bence. Fakat Türkiye desteği olarak Nebula bilişim bu işi cidden iyi yapıyor ve hiç bir sorunuz havada kalmıyor. Performans olarak kullanıcılardan ise şikayet gelmedi.

Gönderildi : 16/11/2012 19:59

(@vasviuysal)
Üye

destek alabilmek cok onemli yoksa urun ne kadar iyi olursa olsun arkasında destek alabileceginiz saglam bir kurum yok ise

sorun yasandığında ortada kalınabiliyor 

Gönderildi : 16/11/2012 20:12

(@fethiulusoy)
Gönderiler: 36
Trusted Member

Ben ise Trend Micro önereceğim. Virüs engellemesi konusunda çok farklı sunucu platformlarında 1 yılı aşkın süredir kullanmaktayım. Yönetim paneli oldukça basit ve kullanışlı. Ayrıca ayrıntılı url raporları ve giriş seviyesi DLP çözümlerini de sunuyor (flash disk engelleme-salt okuma vs) Bilemiyorum diğer yazılımlarında buna benzer özellikleri var ancak ESET kullanmış ve önceleri çok Kaspersky Kurumsal ürünlerini satıp desteğini vermişi birisi olarak TM bana daha kullanışlı ve başarılı geliyor.  

Yine de bu yazılımları 1 test ortamında denemenizde fayda var. 

Gönderildi : 26/11/2012 16:56

(@BerkBAGDATLIOGLU)
Gönderiler: 34
Trusted Member

3 yıl nod32 kullandım yönetim kısmı gerçekten karmaşık ama performans bakımından güzel clientları yormayan bir program.Bu sene ise trend micro aldım yönetim kısmı gerçekten çok güzel istediğiniz herşey elinizin altında.Ayrıca türkçe.Bence bilgisayarlarınız o kadar eski değil ise trend öneririm

Gönderildi : 04/12/2012 13:30

Paylaş: