Forum

Firewall veya herha...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Firewall veya herhangi bir yazılım ile web sayfalarını engellemek

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
356 Görüntüleme
(@AhmetOZ)
Gönderiler: 23
Eminent Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar merhaba

ufak bir ağ'da firewall veya herhangi bir yazılım kullanarak kullanıcıların belirlediğim 2-3 web sitesi dışında hiçbir şekilde hiçbir web sitesine girmelerini istemiyorum 

sonicwall TZ serisi ufak bir firewall işimi görürmü ? yoksa yazılımsal olarakda halledebilirmiyim ?

oyunlar msn vb gibi şeyleri zaten GPO'dan hallediyorum buradan da yapabilirmiyim ? önceliğim merkezi bir yönetim panelinden ileride artacak kullanıcı sayısına rağmen tek tek uğraşmamak ve tek bir yerden yönetmek 🙂

Teşekkür ederim 🙂

Gönderildi : 24/09/2012 12:58

(@mutlubenmutlu)
Gönderiler: 297
Reputable Member

Onerebilecegim en uygun ve basit cozum yolu, 

Squid for windows yazilimi var, squid proxy kurulumu ve ayarlaridir, gereken userlara gore ayar yapip proxy lerini GPO dan set edebilirsiniz.

Yaptiginiz squid configurasyonuyla istediginiz web sayfalaraina girer , giremez, ve istediginiz her turlu detay ayarlar yapabilirsiniz.

Gönderildi : 24/09/2012 15:42

(@AhmetOZ)
Gönderiler: 23
Eminent Member
Konu başlatıcı

Onerebilecegim en uygun ve basit cozum yolu, 

Squid for windows yazilimi var, squid proxy kurulumu ve ayarlaridir, gereken userlara gore ayar yapip proxy lerini GPO dan set edebilirsiniz.

Yaptiginiz squid configurasyonuyla istediginiz web sayfalaraina girer , giremez, ve istediginiz her turlu detay ayarlar yapabilirsiniz.

teşekkür ederim deneyeceğim

yalnız piyasada çok fazla program var ve hemen hemen hepsi sadece benim belirlediğim web sayfalarını engelliyor

belirttiğim gibi 1-2 tane web sayfası haricinde tüm hepsinin iletişimini kesmek istiyorum 🙂

Gönderildi : 24/09/2012 16:07

(@mutlubenmutlu)
Gönderiler: 297
Reputable Member

yine dedigim cozumle, sadece x.com y.com 'a girebilir diye bir configurasyon yapmanizda mumkundur.

Gönderildi : 24/09/2012 21:16

Paylaş: