Anasayfa » Forum

Adobe Flash Gü...

Adobe Flash Güvenlik  

RSS
Kayhan KAYIHAN
(@kayhankayihan)
Üye

Merhaba arkadaşlar,

Pc başında takılırken birşey takıldı aklıma kontrol ettim, sizinde fikirlerinizi almak istedim.

C:\Windows\System32\Macromed\Flash içerisinde  "mms.cfg" adında bir dosya var, nedir diye notepad++ ile açtığımda update config dosyası olduğunu gördüm.

AutoUpdateDisable=0
SilentAutoUpdateEnable=1

Hergün flash ile ilgili bir exploit çıkarken, flash ın bu dosya içerisinde update check etmesi bana çok saçma geldi.(Örnek : JS/Exploit-Blacole.b)

Sizin bu konudaki fikriniz nedir?

Benim atladığın birşey mi var yoksa adobe gerçekten bu kadar basit bir update sistemimi kullanıyor?

Alıntı
Gönderildi : 23/09/2012 02:46
Rıza ŞAHAN
(@rizasahan)
Üye Forum Yöneticisi

Merhaba,
Kayhan http://helpx.adobe.com/flash-player/kb/administration-configure-auto-update-notification.html adobe kendi sitesinde bunu update özelleştirme otomatik olarak arka planda yapma olarak tanımlıyor.

CevapAlıntı
Gönderildi : 26/09/2012 13:20
Kayhan KAYIHAN
(@kayhankayihan)
Üye

Merhaba Rıza,

evet sonradan araştırırken gördüm, hatta bu dosya ya bir çok farklı komutlar yazabiliyorsun ama bana pek güvenilir bir yapı olarak gelmedi bu. 🙂

Güvenlik takıntısı olan birsi olarak.

Haa şu var register  dan alsa değeri ne olacaktı, arayan yine onuda bulurdu ama text de durması da çok düz mantık gibi..

CevapAlıntı
Gönderildi : 28/09/2012 19:45
Rıza ŞAHAN
(@rizasahan)
Üye Forum Yöneticisi

:)Adobe illa bir şey düşünmüştür artık bir adım ileri taşımak için adobe mail atıp sormak gerek 🙂

CevapAlıntı
Gönderildi : 28/09/2012 20:27
Paylaş:

Lütfen Giriş yap yada Kayıt ol