Forum

802.1X Tmg ortamınd...

Bildirimler
Hepsini Temizle

802.1X Tmg ortamında kurulum

3 Yazılar
1 Üyeler
0 Reactions
357 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar,

Yapımda 2008R2 Üzerine Tmg 2010 kurulu,Dhcp tmg üzerinde kurulu ve aktif.Domain Controller yine başka bilgisayarda kurulu active directory vs rollerini üstleniyor.Ben Bu yapımda 802.1x kurumu yaparak iç ağ kablolu baglantı güvenliğimi saglamak istiyorum.ofis dışarısından gelen cihazların network e dahil olmasını engellemek asıl amacım.

Soru:802.1x Kurulumu için ayrı bir bilgisayar mı kullanmam gerekiyor?Dhcp Tmg de kurulu oldugu için böyle düşündüm.

Bilgileriniz için Şimdiden Teşekkür Ederim. 

Gönderildi : 01/09/2012 01:04

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar paylaşırlar ise sevinirim

Gönderildi : 03/09/2012 21:51

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Yapımda tmg 2010 kurulu.ofis dışarsından gelen laptop tarzı bilgisayarların network e dahil olmasını engellemek için 802.1x uygulamasın geçmeyi düşünüyorum.swichtlerim ve ortam 802.1x için uygun.sorum size şu olacak;raduis server kurulumunu tmg kurulu bir bilgisayar haricinden bir bilgisayara mı kurmam mı gerekiyor?eğer öyle ise raduis server kurcağım cihazda 2 adet Ethernet olması mı gerekmektedir?sıralama modem-tmg-Radius ve switch olarak mı ilerleyecek?ilginiz için şimdiden teşekkür ederim.

Not:Konu ile ilgili bir kaç mesaj gönderdim lakin cevap alamadım,lütfen bilgi olan arkadaşlar yardımcı olur ise çok sevinirim.

İyi Çalışmalar,

Gönderildi : 09/11/2012 19:21

Paylaş: