Forum

İçerideki Vir&...

Bildirimler
Hepsini Temizle

İçerideki Virüs

9 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
352 Görüntüleme
(@osmantemel)
Gönderiler: 177
Reputable Member
Konu başlatıcı

MErhaba 30 bilgisayarlık netwokumuzde son 1 haftadır spam listelerine düşmek gibi bir sorunumuz var. Aslında içeride mail serverımız yok. Hosting firmasından hizmet alıyoruz ve pop3 mail kullanıyoruz. Ancak şirket ip miz spam listelerinde olduğu için maillerimiz gitmiyor. Ama farklı bir internetten çok rahat mailler gidiyor. Networkte bir virüs var ancak bir türlü tespit edemedik. Tespit için nasıl bir yöntem izlemeliyiz.  Tşk.

Gönderildi : 23/07/2012 20:48

(@kemalettintaylan)
Gönderiler: 279
Reputable Member

Merhaba hizmet aldığınız Hosting firması ile görüşürseniz hızlıca sorunu çözeceklerdir. Siz bu konuda takipçi olmalısınız işlemleri hızlandırmak için  

Virüs konusunda kullanmış olduğunu Anti virüs programı var mı? Bu ara yeni rootkitler çok fazla AV programları bulmakta zorlanıyorlar

Gönderildi : 23/07/2012 20:55

(@osmantemel)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Hosting firması bir şey yapamıyor. Çünkü sadece 1 ip den mail gitmiyor. Oda şirketin sabit ip si. Bugün ip yi değiştirdik. yaklaşık 1 saat içinde ip miz 7 tane spam listesine girdi. Ve yine mailler gitmemeye başladı.

Gönderildi : 23/07/2012 21:00

(@Anonim)
Gönderiler: 0

tüm maikanalara deneme sürümü bile olsa norton internet security kur ve full scan yap

Gönderildi : 24/07/2012 02:10

(@davuteren)
Gönderiler: 1584
Noble Member

içeride kaç pc var bilmiyorum ama kasperskyla taramanı öneririm

Gönderildi : 24/07/2012 11:17

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

Hosting firması bir şey yapamıyor. Çünkü sadece 1 ip den mail gitmiyor. Oda şirketin sabit ip si. Bugün ip yi değiştirdik. yaklaşık 1 saat içinde ip miz 7 tane spam listesine girdi. Ve yine mailler gitmemeye başladı.

mail serveriniz hosting firmasında ise hosting firmasına ait bir ip kullanmıyormusunuz ?

bu durumda sirketin ip adresinin ne oldugunun bir onemi olmasa gerek 

Gönderildi : 24/07/2012 11:40

(@osmantemel)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Hosting firmasına ait ip kullanmıyoruz. Hatta hosting firmasının yerini bile bilmiyorum. Mailler sadece 1 tane ip üzerinden gitmiyor. Onun haricinde dünyanın her yerinden ayı mail adresi ile gönderebiliyorum. Bu 1 tane ip adresi sürekli spam list lere giriyor. Temiz ip alıyorum 1 saat sonra bir çok spam liste girmiş. Bir çok antivirüsle tarattım buna kaspersky ve nortonda dahil ama hiç bir şey bulamadılar. Benim ricam networkte olan biteni izleyebileceğim bildiğiniz bir yazılım varmı. Teşekkür ederim yardımlarınıza.

Gönderildi : 24/07/2012 16:38

(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member

Networkünüzde Bootnet olma ihtimali yüksek. Online taramalar yapın.

Network Malware Cleaner tarzı programlar ile tarama yapın.

Gönderildi : 24/07/2012 16:44

(@kemalettintaylan)
Gönderiler: 279
Reputable Member

Merhaba

Kullanmış olduğunuz AV yazılımının kurtarma diskleri vardır onunla tam tarama yapabilirsiniz

Herhangi bir AV yazılımı kullanmıyorsanız Avira Rescue System (Ücretsiz) sisteminizi tam tarama yapın sorun düzelecekir  

Gönderildi : 24/07/2012 17:20

Paylaş: