Forum

Windows Server 2003...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows Server 2003 R2 Terminal Servera Güvenli Bağlantı

6 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
424 Görüntüleme
(@TahaTan)
Gönderiler: 11
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba değerli ÇözümPark yazarları,

Şuan sistem uzmanlığı biriminde daha junior seviyesindeyim

Bir şirketle ilgili benden istenen ve çözemediğim bir konu hakkında yardımlarınızı sunarsanız sevinirim

İstenilen şey şirkette 100 ü aşkın kullanıcı var ama bu kullanıcılardan sadece sertifikaya sahip olanlar terminal servera uzaktan bağlanabilsinler diğerleri bağlanamasın dışa kapattım remote desktopı  ama iç network için çözemedim ne yaptımsa hep bağlandı.  Vpn oluşturdum ne yaptımsa olmadı. Oluşturduğum sertifikalarda işe yaramadı.

Düşüncem vpn oluşturmak ve sadece vpn setupları olan kullanıcıların girişlerini sağlamak. Konu hakkında detayları yardımlarınızı bekliyorum. Saygılar

Gönderildi : 11/07/2012 15:34

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

http://www.alperyazgan.com/?p=701&lang=tr

Linkten bi bak bakalım.

Gönderildi : 11/07/2012 15:42

(@TahaTan)
Active Member
Konu başlatıcı

İlginiz ve düzenlediğiniz harika videonuz için çok teşekkürler hocam, fakat sizinle aynı yaptım sertifika istemeden bağlandı. Oysa bağlanmaması gerekirdi. Seritika yüklersemde bağlanıyor orda başta güvenlik hatası veriyor ama yine bağlanıyor sertifika yüklü olmayan clientta da bağlantı oluyor. Nerde hata yapıyorum diye bakıyorum fakat herşey olması gerektiği gibi görünüyor

Gönderildi : 11/07/2012 17:36

(@cozumpark)

Videoda en baştan bu yana anlattığım için ekstra bir soru sormayacağım. Fakat başka bir güvenlik önlemi önerebilirim. O da IPSec ile bu işi yapmak. 

http://www.alperyazgan.com/?p=709&lang=tr

Gönderildi : 11/07/2012 23:54

(@TahaTan)
Active Member
Konu başlatıcı

Sorun IPsec mantığıyla çözülmüştür. Sertifikada ekledik mi daha güvenli olacaktır. İlginiz  ve yardımlarınız için çok teşekkürler, videolar bi ayrı harika ellerinize sağlık devamını dilerim. İyi çalışmalar

Gönderildi : 12/07/2012 14:54

(@cozumpark)

Ben teşekkür ederim.

İyi günler 

Gönderildi : 12/07/2012 15:50

Paylaş: