Forum

Antivirus Yazılımla...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Antivirus Yazılımları

10 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
383 Görüntüleme
(@berk_yildiz)
Gönderiler: 392
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Forumdaki yorumları okudum fakat henüz karar veremedim. Yakın zamanda antivirus yazılımını yenilememiz gerekiyor. Client ve Server tarafında symantec endpoint, mail tarafında ise yine symantec messaging gateway kullanmaktayız. Endpoint bence sadece sistemi kasıyor ve birşeye yaramıyor ama mail tarafında messaging gateway başarılı bu yüzde client ve server tarafında ne önerirsiniz. Bazı arkadaşlar kaspersky demiş fakat bu ürünün kurumsal anlamda zayıf olduğunu herşeye karıştığını ve bununda problemlere neden olduğunu duymuştum. Bireysel anlamda gayet başarılı symantec in tınmadığı birçok dosyayı yakalıyor. Bir de Eset Nod32 önerenler var sistemi kasmıyor ve antivirus tarafının iyi olduğunu söylüyorlar. Konu hakkında düşüncelerinizi paylaşabilirseniz memnun olurum.

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 21/06/2012 20:14

(@kemalettintaylan)
Gönderiler: 279
Reputable Member

Merhaba 

Avira Endpoint Security öneririm yapınızda Exchange var ise + Exchange Security öneriyorum

Avira Türkiye den demo talebinde bulunabilirsiniz.

İyi Çalışmalar 

Gönderildi : 21/06/2012 20:28

(@berk_yildiz)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Neden avira? daha önce başka ürünleride kullandınız mı?

Gönderildi : 22/06/2012 12:53

(@kemalettintaylan)
Reputable Member

Avira nın sistem performansı oldukça iyidir . Kaynak tüketimi baya bir cimri 

ayrıca son virüs bulma yeteneği baya iyi (AV Comparatives raporlarına bakabilirsiniz )

bütün virüs programları için geçerli bir ayrıntı Microsoft updateleri tam olmaz ise hiç bir  program sizi tam olarak koruyamaz...

Gönderildi : 22/06/2012 13:14

(@berk_yildiz)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Çok teşekkür ederim.

Kolay gelsin.

Gönderildi : 22/06/2012 13:28

(@kemalettintaylan)
Reputable Member

rica ederim:)

Gönderildi : 22/06/2012 14:07

(@DemirkanDEMIRCI)
Gönderiler: 75
Trusted Member

kaspersy kullaniyorum, eset e gore daha iyi bence, cok fazla yormuyor sistemi endpoint 8

endpoint 7 ye gore cok daha kapsamli yapmislar.

Gönderildi : 22/06/2012 14:20

(@berk_yildiz)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Yönetimi felan nasıl symantec yada eset e göre? Bir de symantec ve eset gibi kullanıcı tarafında usb vs yasaklanabiliyor mu? Kaspersky aslında iyi fakat bir çok insanın güvenmekte tereddüt ediyor rus yapımı diye..

Gönderildi : 28/06/2012 14:50

(@kemalettintaylan)
Reputable Member

Butun Antivirüslerin birbirinden farklı + ve - leri var. Kaspersky virüs bulma yeteneği ve kullanım kolaylalığı anlamında ilk 5 firmadan biridir . Performans kurulum kolaylığı anlamında aynı seyleri söyleyemem

Bence siz önce 2 veya daha fazla vendordan demo talebınde bulunun karşılaştırma yapıp kararınızı verirsiniz  

Gönderildi : 28/06/2012 15:13

(@barisinceisci)
Gönderiler: 110
Estimable Member

Merhaba,

Oncelikle Symantec Endpoint Protection'nun hangi versiyonunu kullaniyorsunuz?

Uygulamakta oldugunuz Virus,Fw,App Device ,Ips politikalarini paylasir misiniz?

Default ayarlarda kullandiginiz her a.v. yazilimi sisteminizi yoracaktir.  Yukaridaki sorulari cevaplarsaniz virus yakalama olayinida size anlatacagim.

Selamlar. 

Gönderildi : 04/07/2012 03:49

Paylaş: