Forum

Kaspersky Kü&#...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Kaspersky Küçük İşyeri Güvenliği ?

9 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
391 Görüntüleme
(@ZaferYAPICI)
Gönderiler: 47
Trusted Member
Konu başlatıcı

küçük işletmede çalışıyorum. bir adet windows server 2003 yüklü sunucumuz bulunmakta. sunucumuzu yeniden yapılandırıp 10 adet client i active

directory e dahil etmeyi planlıyoruz.

web filtreleme yapmak istiyoruz. bunu yapıcak firewall lar pahalı olduğu için 10pc+1 sunucu olan karspersky ürününü dikkatimizi çekti

öğrenmek istediğim bu yazılımı  active directory nin yüklü oldugu server a mı kurucaz ? yoksa terminal server mı ?

bi diğeride bi süre sonra bilgisayar sayısında artış olduğunda mesela 10 değil 13 pc olduğunda ne yapmamız gerekicek. pc artışı için nasıl bi

uygulama mevcut. karspersky e mail attım aradımda fakat cevap gelmedi. yardımcı olursanız sevinirim

kolay gelsin iyi çalışmalar.

Gönderildi : 05/06/2012 14:25

(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member

Freebase web filter için Pfsense veya Squid-Dansguardian önerebilirim. Orta durumda bir sunucu veya Pc'ye kurulum yapabilirsiniz. Tamamen ücretsizdir. Yeni cihaz eklendiğinde Lisans almanız gerekmekte.

Gönderildi : 05/06/2012 14:30

(@kemalettintaylan)
Gönderiler: 279
Reputable Member

Merhaba neden Kaspersky kullanmak istiyorsunuz web + antivirüs için mi? kullanacaksınız 

sadece web içinse farklı free  ürünler kullanabilirsiniz.   

Bence bu tarz 3 party uygulamaları için farklı bir servera yapılandırabılırsınız daha verımlı kullanırsınız 

Gönderildi : 05/06/2012 14:45

(@KeremSugle)
Gönderiler: 51
Trusted Member

Sanırım arkadaşın kullanmak istediği ürün bu : http://www.kaspersky.com.tr/small_office_security

Gönderildi : 05/06/2012 14:52

(@ufuktatlidil)
Illustrious Member

Pfsense veya Dans'dan şaşmam 🙂

Gönderildi : 05/06/2012 14:59

(@kemalettintaylan)
Gönderiler: 279
Reputable Member

Endian fena sayılmaz Ufuk Hocam 🙂

Gönderildi : 05/06/2012 15:26

(@CihanKol)
Gönderiler: 105
Estimable Member

Merhaba,

Kaspersky Security Center ürünü ile Active Directory'e join olarak kullanacılar üzerinde WEB Filtreleme, Device ve Antivirüs koruması gibi tüm ihtiyaçlarınızı tek paket ve en az maliyet ile tamamen karşılayabilirsiniz.

10 Kullanıcı ve 1,2 yada daha fazla Server olması durumunda Business Space Security ürünü almanız gerekmektedir. Daha sonra artan kullanacı adedince ek lisans alarak sorunu çözebilirsiniz.

Kaspersky'nin yönetim yazılımı olan Kaspersky Security Center'i Active Directory üzerine yada boş durumda olan herhangi bir Desktop işletim sistemine kurabilirsiniz. Ancak nacizade önerim, şayet elinizde farklı bir server yok ise Server 2003 üzerine yani Active Directory üzerine kurmanızdır.

İyi Çalışmalar

Gönderildi : 05/06/2012 15:39

(@ufuktatlidil)
Illustrious Member

Endian fena sayılmaz Ufuk Hocam 🙂

Doğrudur denediklerimi öneriyorum. Endiana bakmadım daha 🙂

Gönderildi : 05/06/2012 15:41

(@ZaferYAPICI)
Gönderiler: 47
Trusted Member
Konu başlatıcı