Forum

watchguard XTM 330 ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

watchguard XTM 330 hk..

7 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
377 Görüntüleme
(@MuratSURTEM)
Gönderiler: 81
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar;

Zywall USG 100 kullanıyoruz.Benden önceki arkadaşlar bunu almışlar fakat geldiğimden beri lisansı bitsede atsak diyordum 🙂

Yeni bir FW almak istiyorum, watchguard XTM 330 ilk olarak gözüme çarpan.Fortigate demeyin Raporu dur logudur başıma daha önce bela oldu tekrar yüz göz olmak pek istemiyorum...

NOT: 100 Kullanıcılı bir ortam için düşünüyoruz.

Gönderildi : 30/05/2012 20:11

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Merhabalar;

Zywall USG 100 kullanıyoruz.Benden önceki arkadaşlar bunu almışlar fakat geldiğimden beri lisansı bitsede atsak diyordum 🙂

Yeni bir FW almak istiyorum, watchguard XTM 330 ilk olarak gözüme çarpan.Fortigate demeyin Raporu dur logudur başıma daha önce bela oldu tekrar yüz göz olmak pek istemiyorum...

NOT: 100 Kullanıcılı bir ortam için düşünüyoruz.

Maksat firewall mı almak yoksa utm mi almak. Bence UTM cihazları gereksiz, sonuçta AV tarafı sadece http, smtp,ftp,pop trafiklerini tarar bu nedenle mecburi local av kullanmak lazım bu durumda UTM gereksiz oluyor.

İş bu olunca DrayTek 2830 ya da DrayTek 3200 kullanabilirsiniz.

Gönderildi : 30/05/2012 21:26

(@MuratSURTEM)
Estimable Member
Konu başlatıcı

UTM düşünüyorum Ertan bey, iyi niyetli yaklaşımınız için çok teşekkürler.Draytek hariç ne önerirsiniz ? Zaten UTM düşünmesem Checkpoint yada Juniper gibi daha maliyetli FW çözümlerine yönelicem.Fakat şuan içinde bulunduğumuz yapı gereği UTM bizim istediğimiz şey.

Watchguard XTM330'u tecrübe etmiş arkadaş varmı acaba ?

Gönderildi : 01/06/2012 00:53

(@oktaykumas)
Gönderiler: 110
Estimable Member

Murat bey Selamlar, 

Watchgurad 330 modeli  yada diğer modelleri arayüz ve yetenek olarak aynıdır UTM  ihtiyaçlarınızı fazlasıyla karşılayacaktır  ancak yerinizde olsam networkün büyüme ihtimalini düşünerek XTM 510 düşünürdüm 1 numara büyük olmasından zarar gelmez..

Kolay gelsin.

Gönderildi : 01/06/2012 01:52

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

UTM düşünüyorum Ertan bey, iyi niyetli yaklaşımınız için çok teşekkürler.Draytek hariç ne önerirsiniz ? Zaten UTM düşünmesem Checkpoint yada Juniper gibi daha maliyetli FW çözümlerine yönelicem.Fakat şuan içinde bulunduğumuz yapı gereği UTM bizim istediğimiz şey.

Watchguard XTM330'u tecrübe etmiş arkadaş varmı acaba ?

Sonicwall ve Fortigate es geçmeyin.

Gönderildi : 01/06/2012 14:21

(@huseyinertugrul)
Gönderiler: 1112
Noble Member

Watchguard ürünlerini rahatlıkla tercih edebilirsiniz, bu noktada önemli olan network yapınızın 1-2 yıl sonra ne kadar büyüyeceğidir. Ürün konumlandırmasını doğru yaparsanız sıkıntı yaşamazsınız.

Gönderildi : 01/06/2012 14:56

(@MuratSURTEM)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Teşekkürler evet 510 Benimde dikkatimi çekti.

Çok teşekkürler Watchguard alıcaz tek eksiğim MESH Network için AP seçimi..Onu araştırıyoruz şuanda

Gönderildi : 04/06/2012 16:36

Paylaş: