Forum

pfSense 2.0.1 Relas...

Bildirimler
Hepsini Temizle

pfSense 2.0.1 Relase Kurulum Sorunu hk.

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
483 Görüntüleme
(@cevatkilic)
Gönderiler: 24
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba  ben şuanda Endian 2.4.1 kullanıyorum ve pekte memnun değilim. Yasaklanan sitelere httpS le kolaylıkla girilebiliyor. bundan dolayı 443 portunu kapatmaz zorunda kaldım. Arkadaşım bana pfSensi tavsiye etti. bunun için bende sanalda denedim oldu. Fakat hard kuruluma gelince %38 de herdefasında kurulum donup kalıyor. bilgisayar akşamdan sabaha kadar kaldı geldim hala %38 de ilerleme yok bu sorunu nasıl aşabilirim.

Bilgisayar intel i3 4gb ram  endinanın olduğu makinaya kurmak istedim onada kurulmadı aynı sorun ile karşılaştım. r

Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.

Gönderildi : 28/05/2012 17:56

(@serkantas)
Gönderiler: 950
Prominent Member

Disk'i IDE Mod'a Alıp Denermisiniz ... Birde ISO Cd'i Tekrar Download Edip Tekrar Yazdırın. Muhtemel Sorunlar Bunlardır.

Gönderildi : 28/05/2012 18:42

(@cevatkilic)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Disk'i IDE Mod'a Alıp Denermisiniz ... Birde ISO Cd'i Tekrar Download Edip Tekrar Yazdırın. Muhtemel Sorunlar Bunlardır.

Serkan bey yardımınız için teşekkür ederim fakat bir sonuç alamadım bu şekildede. AHCI mod IDE mod yeni download sonuç vermedi tekrardan %38 de donup kalıyor kurulum. 

Gönderildi : 30/05/2012 09:50

(@mehmet.demir52)
Gönderiler: 339
Reputable Member

Merhaba,sanır ısem kopyalama işlemi sırasında kalıyor tam olarak hangi dosyayı kopyalar iken kalıyor ismini yazar mısınız. CD ve CD-RW emin iseniz normal olarak kurulması gerekiyor

anakart 64 bit muhtemelen üzerinde ikinci takmış olduğunuz kartı çıkarttım kurulumdan sonra ethernet kartını takın ve test edin

Gönderildi : 30/05/2012 19:53

(@cevatkilic)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Yardım için teşekkür ederim belirttiğiniz şekilde sorun çözüldü. İlk önce 2. ethernet kartı takılı olmadan kurulumu tamamladım daha sonra ekledim ayarladım. çok teşekkür ederim.

Gönderildi : 02/06/2012 16:02

(@anonim)
Gönderiler: 1779
Famed Member

Bende de %38 de takılıp kalıyor 3 gün beklettim 1 milim ileri gitmemiş 38 de çakıldı kaldı denemediğim şey kalmadı yeni imaj cd leri dvd rom değiştirdim RAM ları değiştirdim tek ram yaptım ethernetleri çıkardım hala aynı

Gönderildi : 08/09/2014 13:52

Paylaş: