Forum

Juniper SSG 550 kam...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Juniper SSG 550 kamera kontrolünü önlüyor

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
415 Görüntüleme
(@EmrahBaysan)
Gönderiler: 12
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar,

Juniper üzerinden çıkan bir bigisayara dome kameraların kontrolü için kurulmuş bir program var. Analog kol ile kamera kontrolü için bu programı kullanmamız gerekiyor.

Kameralar da clientler de iki ayrı trust portta.

Kolun bağlı olduğu bilgisayar juniper üzerinden geçince kameraya ancak 4 veya  5 komut gönderip kontrol edebiliyor. Programı kapatıp açarsam bir 5 komut daha verebiliyorum. Kalan komutlar bir şekilde ulaşmıyor kameraya.

Juniper i pas geçersem ise kamerayı sıkıntısız uzun süre kontrol edebiliyorum. 

Aynı şey fw güncellemelerde de yaşanıyor. Kameralar juniper üzerinden çıkan bilgisayarlardan gelen FW güncellemelerini kabul etmiyor. Fakat juniper i pas geçersem sıkıntısız güncelleme yapabiliyorum.

2 taraf ta trust portta olduğu için policy yazmaya gerek yok diye biliyorum. Öyle olmasına rağmen any-any izin verdim. Yemedi.

Kameralara ping atılabiliyor ve http üzerinden  arayüzüne girilebiliyor. 

Sıkıntı nereden kaynaklanır? Yeni aklıma geliyor. Kamera kısmını trust değilde DMZ olarak atasam sorun aşılır mı acaba ? 

Gönderildi : 13/05/2012 14:22

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Merhaba,

CLI komut sisteminden unset alg h323 enable komutunu vererek dener misiniz ?

Gönderildi : 15/05/2012 14:02

(@EmrahBaysan)
Gönderiler: 12
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

CLI komut sisteminden unset alg h323 enable komutunu vererek dener misiniz ?

Cevap için teşekkürler hocam. Ama malesef işe yaramadı. Kamera kontrolünde aynı durum devam ediyor.

Gönderildi : 16/05/2012 16:34

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Log kayıtlarını paylaşman mümkün mü ? Bir bakalım neyi nerede ne için kesiyor.

Birde config paylaşırsan daha rahat inceleyebiliriz.

Gönderildi : 16/05/2012 20:01

Paylaş: