Forum

Juniper ns5gt Metro...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Juniper ns5gt Metro Ethernet bağlama..

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
441 Görüntüleme
(@GokhanErol)
Gönderiler: 481
Prominent Member
Konu başlatıcı

Juniper ns5gt firewallı adsl modem olarak kullanıyorduk fakat metro ethernet aldık ve bunu juniperla çalıştırmaya uğraşıyorum. Swich baglamaya gelenler ip gateway ve subnet mask numaraları verdiler ve ben bu numaraya nasıl ve nereye gireceğimi bilmiyorum.

PPPOE  veya Interface kısmındaki bilgilere verdikleri numaraları girerek yapabileceğimi düşünüyorum eğer doğru tahmin ediyorsam fakat gateway nereye gireceğim. Bu işin doğrusu nedir? Nasıl yaparım?

PPPOE:  

INTERFACE: 

Gönderildi : 10/05/2012 02:12

(@evrenbanger)
Gönderiler: 2439
Üye

ADSL ile yapmiyacaksin bu isi. Yanlis dusunuyorsun. Nerede sonlandirdiniz metro etherneti ?

Gönderildi : 10/05/2012 13:30

(@GokhanErol)
Prominent Member
Konu başlatıcı

Aşağıdaki şekilde çalıştı..

Untrust girişine metro eth. swichten gelen cat5 kabloyu taktım. 

İnterface \ untrust \ edit kısmındaki

ip adress/netmask: 212... / 31 (ttnetin verdiği ip)

Manage: boş bıraktım

Interface Mode : route seçili

Ok. Çıktım.

Sağ taraftan Network \ Routing \ Destination kısmına girdim 

üstten 

List route entries for: (Untrust-vr)      ve karşısından (trust-vr)  New seçtim

Acılan pencerede

IP Address/Netmask: 0.0.0.0 / 0

Next Hop: Gateway

Interface: Untrust

Gateway IP Address:  212..**.*** (ttnetin verdiği gateway)

bunları yazıp ok çıktım. 

Gönderildi : 10/05/2012 13:48

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

yukarda ilk screenshottaki pppoe instance altindaki ticki kaldirmismiydik hocam 

adsl baglantisi aktif ise baglantı sağlandığında adsl default route ,metro icin elle yazdiginiz route tanimini eziyor olabilir

iyi çalışmalar

Gönderildi : 11/05/2012 13:32

(@GokhanErol)
Prominent Member
Konu başlatıcı

adsl baglantisi aktif ise baglantı sağlandığında adsl default route ,metro icin elle yazdiginiz route tanimini eziyor olabilir

iyi çalışmalar

Kaldırdım hocam, adsl pasif durumdayken denedim. Peki bir önceki msjda yaptıklarım doğrumu sizce?

Gönderildi : 11/05/2012 13:34

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

iyi çalışmalar

Kaldırdım hocam, adsl pasif durumdayken denedim. Peki bir önceki msjda yaptıklarım doğrumu sizce?

routing ayarlarında ag gecidinden onceki interface untrust taraftaki interface ne ise o  olması gerekmiyormu

Gönderildi : 11/05/2012 18:07

(@GokhanErol)
Prominent Member
Konu başlatıcı

Vasfi bey msjınızı yeni gördüm, evet bahsettiğiniz gibi yapmama rağmen çalışmıyordu fakat, interface kısmında serial: 192.168.10.200/24 yazan yeri sildim. Tabi hemen altındakini de meraktan acaba bunuuda silsem nolur diye silince (trust: 192.168.10.200/24) arayüze hiç giremez oldum. Telnetten consola girdim bunu düzelttim. Neyse sonuç olarak 3.msjımdaki ayarlarla giriş yaptım. Msjın için teşekkür ederim..

Gönderildi : 11/05/2012 19:34

Paylaş: