Forum

Astaro V8 firewall ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Astaro V8 firewall statik ip bağlantı hk.

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
416 Görüntüleme
(@erdemyaglikara)
Gönderiler: 1165
Noble Member
Konu başlatıcı

Selam arkadaşlar işyerimizde rdp ile dışardan bağlanan kullanıcılar var lakin bu kullanıclar net olan heryerden bağlantı yapabiliyorlar benim amcım bu kullanıclara sadece statik ipleri üzerinden bağlantı yapmaları firewall içersinde hangi ayar ile bunu yapabilirim?

Gönderildi : 14/03/2012 16:25

(@mustafakilic)
Gönderiler: 773
Prominent Member

Merhaba,

Dışarıdan bağlanan kullanıcılar için yazılmış kural içinde "Source" bölümü muhtemel "Any" olarak ayarlanmıştır. Bu bölüm için Statik IP adresi ile tanımlanmış bir obje tanımlamalısın. "Any" yerine bu objeyi set etmelisin.

Ezbere Astaro bilmediğim için standart Firewall mantığı ile yol göstermek istedim. Ayrıca daha önce bir arkadaşımız Astaro eğitim dökümanları paylaşmıştı. Post linkini aşağıda bulabilirsin.

http://dl.dropbox.com/u/43661854/astaro%20e%C4%9Fitim%20notlar%C4%B1.rar

Gönderildi : 14/03/2012 21:52

(@emredemirci-2)
Gönderiler: 226
Reputable Member

Merhaba,

Bu zamana kadar çözmüşsünüzdür ama ben yineden kusur kalmayarak cevap veriyim.

Network Security-Firewall altından packet filter rule oluşturun. Source kısmında "+" basın "host" seçin, interface "external" seçin ve dışarıdan gelecek ip adresini yazın, ismini verin örneğin "ankara1uzakIP"  kaydedin. Services kısmına RDP ekleyin. Destination kısmına RDP Server'ı ekleyin. Bu şekilde diğer kuralları oluşturun. Kural oluştururken "group" yapamanız görüntü ve loglama açısından kolaylık sağlar.

Kolay gelsin

Gönderildi : 19/03/2012 23:24

Paylaş: