Forum

Zyxel P-661HNU-F1 i...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Zyxel P-661HNU-F1 ile remote access vpn kuramıyorum

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
476 Görüntüleme
(@EmrahBaysan)
Gönderiler: 12
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba hocalarım,

Şirketimde kullandığım networke dışarıda çalışan bazı arkadaşların da dahil olmasını istiyorum. Sadece bu networkten ip alabilsinler yeter. Gerekli yerlere ondan sonra bağlanabilecekler.

Zyxel modemde aşağıda resimde görülen ayarları yaptım.

Zyxel telefonla destekten bir çalışan da teamviewer ile bilgisayarıma bağlanıp aynı ayarları yaptı. Belki birkaç şifre düzeni hariç olabilir. 

Ipsec client programı kullanmam gerektiğini söyleyince telefondaki destek personeli ben de TheGreenBow Ipsec Client programını indirdim. 

Onda da aşağıdaki ayarları yaptım.

Birkaç kez değişşiklikler yaptım ayarlarda fakat bir faydasını göremedim. Mesela son resimde görülen "Sanal Özel Ağ Adresi" ni modemin dış ip adresi olarak da yazdım. Şifrelemelerde değişiklik yaptım. 

İlk zamanlar 800 kod numaralı hatayı veriyordu program. Ama artık onu vermiyor ama yine de bağlanmıyor.

Modemime dışardan ping atılabiliyor.

Farklı olarak ne yapmam gerekiyor. Bu bağlantıyı nasıl sağlarım. 

Gönderildi : 13/03/2012 12:24

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Merhaba,

DH Anahtar grubunu değiştirin Zyxel modemlerde genelde buradan kaynaklı bağlantı hataları çıkıyor. Mümkünse DH2 grubunda şifreleme yaptırıp deneyin.

Gönderildi : 13/03/2012 12:34

(@EmrahBaysan)
Gönderiler: 12
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

DH Anahtar grubunu değiştirin Zyxel modemlerde genelde buradan kaynaklı bağlantı hataları çıkıyor. Mümkünse DH2 grubunda şifreleme yaptırıp deneyin.

Malesef olmadı yine. 

Şifreleme: 3DES

Doğrulama: MD5

Anahtar Grubu: DH2

ve

Kusursuz iletişim gizliliğini aktif edip DH2 seçip denedim. Sonuç aynı. Tüneli aç dediğimde,

Sağ altta uyarı penceresi çıkıyor.   "FAZ1 SA Gönder"

Bu pencere iniyor. 3-4 sn sonra boş pencere çıkıyor. Bağlantı kuramamış oluyor. 

Gönderildi : 13/03/2012 16:44

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Merhaba,

Firmware update veya downgrade edip deneyebilirsiniz. Bunun dışında aklıma gelen başka bir yöntem yok.

Gönderildi : 14/03/2012 19:20

(@receporan)
Gönderiler: 13
Active Member

Model no Number: P-661HNU-F1 Serial number:S110Y07011466 Mac Adress: 5067f0d89D00 SSID:ZyXEL_9D04 ..bu modemi alırken ürün açıklamalarında,bu modem 25 bilgisayar destekler veya 30 bilgisayar destekler ibaresi yer almıyordu,modemi takıp kullanmaya başladığımda sürekli bağlantı kopmalarıyla alakalı sorun yaşadım.modem arızalı dedik ve ilglili firmaya modemi gönderdik,modem tekrar elimize ulaştı ulaşmasına,içindeki notda şu ifadeler yazılıydı,modemin hiç bir arızası bulunamamıştır,modem 25 pc destekler ibaresi yazılıydı,yaklaşık bu modem 1 senedir bende boş boş duruyor,zyxel firmasına kızdım ve modemi rafa kaldırdım,VARMIDIR bu modemin bi çözüm yolu,25 pc üzerini nasıl destekler??

Gönderildi : 04/04/2013 11:14

(@eroldursun)
Gönderiler: 2171
Famed Member

BU seriden bende de var ağır kalıyor açıkcası.

session sayınız fazla ise modem çatlar

Draytek öneririm 2830N mesela.

Gönderildi : 04/04/2013 12:39

Paylaş: