Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Cyberoam ?

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
1,483 Görüntüleme
(@sahinsoylemez)
Gönderiler: 20
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar beniim ögrenmek istediğim cyberoam nedir nasıl kullanılır ne işe yarar püf noktaları nelerdir vb şeyler forumda biraz araştirdim ancak kurulumu dısında bi makale göremedim yardımcı olursanız sevinirim...

Gönderildi : 13/02/2012 18:51

(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member

İnceler misiniz.

http://www.cyberoam.com/tr/  

Gönderildi : 13/02/2012 19:09

(@sahinsoylemez)
Eminent Member
Konu başlatıcı

İngilizce Veriler 🙁

Gönderildi : 13/02/2012 19:29

(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member

Linkteki firmandan Tr. manuelini isteyebilirsiniz.

Gönderildi : 13/02/2012 20:15

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

İngilizce Veriler 🙁

Cyberoam kısaca Linux bazlı bir firewall sistemidir. Firması hayali olarak layer 8 katmanı üretmiş ve bu katmadna firewall sistemi uyguladığını idda etmektedir.

Genel olarak SPI firewall coru üzerinde IPS, WebContent, Url Content, AntiVirüs ve Anti Spam yapan UTM bileşkelerine sahiptir neredeyse DrayTek cihazlarının VPN sistemine yetiecek kadar da iyi bir VPN sistemi vardır. Syslog tarafında bu cihazı pek sevmiyorum fakat Linux cor un verdiği arayüz ssitemini gerçekten iyi kullanmaktadır aynı zamanda load balancer olarak kullanılabilir fakat Linux Load balancer cihazlarının durumu da bellidir malesef Load Balance Tarafında DrayTek gibi kendi core yapınız yok ise ya da yazacak argeniz yok ise çokta başarılı olmıyorsunuz.

Cihaz hakkında ki şahsi şüphelerim cihazın ZyWall cihazlarından devşirme yada ZyWalların bu cihazdan devşirme olduğu konusunda dır.

Gönderildi : 14/02/2012 23:42

(@sahinsoylemez)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Peki hocam teşekkürler bu cyberoam'da nasıl site yasaklarız ?

Gönderildi : 16/02/2012 17:50

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Peki hocam teşekkürler bu cyberoam'da nasıl site yasaklarız ?

URl filter ve WebCotnent var hocam onlarla yasaklayacaksın, Profile hazırla firewall kuralında seç.

Gönderildi : 16/02/2012 18:04

Paylaş: