Forum

Kerio Control Kota ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Kerio Control Kota Sorunu

11 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
797 Görüntüleme
(@ResadBagirov)
Gönderiler: 10
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba!

Arkadaşlar Kerio ile Active Directory (Windows Server 2003) baglantısı var. Domain user`larinin hepsini göruyor. Authentication problemi yok. İnternete girişte username ve password soruyor. Loglarda kullanıcı isimleri gözüküyor. Ama Active Hosts`da sadece bilgisayarlarin ip adresleri gözüküyor, kullanıcı isimleri gözükmüyor.  Asıl sorun kullanıcılara kota uygulamak olmuyor. User Template`den kota veriyor ama uygalama olmuyor.User Statistics`te kullanıcıların kotaları hep %0, değişmiyor. Sadece unrecognized users`da kullanılan internet gözüküyor. 

Yardımlarınızı bekliyorum.

Önceden teşekkürler. 

Gönderildi : 11/01/2012 19:11

(@mehmettopkaya)
Gönderiler: 221
Reputable Member

Kullanıcılar Nete Çıkarken Kerio Authentication olarak kullanıcı adı şifre girerekmi Giriyorlar active hostta Hostname Yanında Userda Kulanıcıların İsimleri Görünüyormu..

Gönderildi : 11/01/2012 21:34

(@ResadBagirov)
Active Member
Konu başlatıcı

Evet her defasında username ve password soruyor ve sonra internete çıkıyor.  Username ve password olmadan internete çıkabilmiyorlar.  Ama Active Host`un yanında kullanıcı ismi gözükmüyor. Directory Services`ten domain bağlantısını test ettiğimde "Connection test passed" diyor. Çözemediğim bir olay var.

resimleri ekledim

Bir de internet statistiklerde farklı userlar gözüküyor rakam resmi burda 

Gönderildi : 11/01/2012 23:01

(@mehmettopkaya)
Reputable Member

Users And Groups Altında Domain and User Login Tıkladıgında web Authentication kısmında işaretli olan neler var Bi Kontrol Edermisin..

Gönderildi : 12/01/2012 02:00

(@ResadBagirov)
Active Member
Konu başlatıcı

Biz her defasinda browser açılırken username ve password sormasını istıyoruz.  Bu sebep olabilir mi acaba 

Resmi ekledim

Gönderildi : 12/01/2012 10:24

(@mehmettopkaya)
Reputable Member

Şifre Yazarak İnternete Çıkmalarını İstiyorsan Dogru Oranın İşaretli Olması Gerek Logout Süresi Ni Biraz Artırark Denermisin 2 Dakika Demişsin Denemek İçin Onu 15 Dakkikaya  Ayarlarmısın Kullanıcılar İpleri Nerden Alıyor Kerio Üzerindemi  DHCP Yoksa Dc Demi.

Gönderildi : 12/01/2012 15:34

(@ResadBagirov)
Active Member
Konu başlatıcı

Tamam
Loagout süresini artirayim. 
Ama ben "Force non-transparent proxy server
authentication" checkbox`u boşaltğımda userlar gözüküyor, problem
çözülüyor. Bu seferde browser herdefa açıldığında şifre sormuyor. Şifre kayıtta kalıyor. O zamanda başkası o bilgisayardan internete kayıtlı userla çıkıyor. İlk userla. Kerionun bu özelliği varmi acaba browser kapatıp açtığında herdefasında şifre sorsun ve kota uygulamak olsun. 

IP leri keriodan değil serverdan alıyor. Kerio DHCP Server enable değil.

Gönderildi : 12/01/2012 15:50

(@ResadBagirov)
Active Member
Konu başlatıcı

Bir bilgisayarı tek kişi değil farklı userlar kullanıyor.

Gönderildi : 12/01/2012 15:58

(@mehmettopkaya)
Reputable Member

Tamam Loagout süresini artirayim. Ama ben "Force non-transparent proxy server authentication" checkbox`u boşaltğımda userlar gözüküyor, problem çözülüyor. Bu seferde browser herdefa açıldığında şifre sormuyor. Şifre kayıtta kalıyor. O zamanda başkası o bilgisayardan internete kayıtlı userla çıkıyor. İlk userla. Kerionun bu özelliği varmi acaba browser kapatıp açtığında herdefasında şifre sorsun ve kota uygulamak olsun. 

IP leri keriodan değil serverdan alıyor. Kerio DHCP Server enable değil.

Prox Kullanmıyorsanız Onun İşaretli Olmasına Gerek Yok (Force non-transparent proxy server authentication)

Userlar eger Force non-transparent proxy server authentication Kutucugunu Kaldırdıgınız Da Geliyorsa Logout Süresini 2 Dakika Çekerek Parola Sordura Bilirsin Her Explorer açtıgında parola sormaz Süre 2 Dakika Yada 1 dakika Yaparsan (İdle Time) Boşta Kalma Süresi Doldugunda Otomatik Logout Yapar Active Hostta İsim Yerine İp gorunmesinin Nedenide Firewall Pc İsim Çozumleyemedigi  İçindir Dns İle ilgili Olabilir..Kerio Konsoldan Dns Üzerinde Host Fileden Edit File Düzenliyerek Bir kullanıcının ipsini Eklermisin Örnek 10.0.0.130 depo V.s İp ve İsmin Dogru Olması Gerek..

Gönderildi : 12/01/2012 16:34

(@ResadBagirov)
Active Member
Konu başlatıcı

Dediğiniz gibi yaptım düzeldi bilgisayar ismi gözükdü.

Bu arada bir sorun daha farkettim. 

Bizde kablo bağlantısı ve wireless bağlantısı var. Kabloda problem yok ama mesela notebook`la wireless`dan bağlandığımda direk internete çıkıyor.

parola sormuyor. Loglarda da sadece ip ve internet adresi gözüküyor. Ama "Force non-transparent proxy server authentication" kucuğunu seçdiğim zaman promlem ortadan kalkiyor. 

Kusura bakmayin sizi de yordum sorularla.

Gönderildi : 12/01/2012 19:55

(@mehmettopkaya)
Reputable Member

Dediğiniz gibi yaptım düzeldi bilgisayar ismi gözükdü.

Bu arada bir sorun daha farkettim. 

Bizde kablo bağlantısı ve wireless bağlantısı var. Kabloda problem yok ama mesela notebook`la wireless`dan bağlandığımda direk internete çıkıyor.

parola sormuyor. Loglarda da sadece ip ve internet adresi gözüküyor. Ama "Force non-transparent proxy server authentication" kucuğunu seçdiğim zaman promlem ortadan kalkiyor. 

Kusura bakmayin sizi de yordum sorularla.

Hangi Verisyon Kullanıyorsun versiyonlar ile ilgili iyileştirmeler aşagıda yazılı bi kontrol etmek lazım..

oluşturdugun http policy kurallarına bakmak lazım

http://www.kerio.com/control/history/older

Gönderildi : 12/01/2012 21:11

Paylaş: