Şirket çalışan...
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

Şirket çalışanlarının kontrol altına alınması,  

  RSS
erdemyılmaz
(@erdemyilmaz)
Üye

arkadaşlar özel bir şirkette bilgi işlem departmanında çalışmaktayım benim sorunum suanda şirkette arkdaşların net kulllanımı sınırlamak ama bunu  yaparken her pc ye özgür yapmak istiyoruım aynı zamanda bütün ağdaki pclerin hangi siteye ve nekdar kaldığını neler yaptığı izlemek bunlarla ilgili rapor almak istiyorum  bunu nasıl yapabilir yada hangi sistemi kullanmalıym şimdiden teşekkkür ederim.

Alıntı
Gönderildi : 09/10/2011 23:37
Rıza ŞAHAN
(@www-rizasahan-com)
Değerli Üye Forum Yöneticisi

Bunun için donanımsal veya yazılımsal firewall kullanmalısınız.


Örnek olarak;
Donanımsal watchguar,juniper
Yazılımsal tmg 2010 , endian

CevapAlıntı
Gönderildi : 10/10/2011 00:00
Ertan_AKMAN
(@Ertan_AKMAN)
Üye

Merhaba bu işi yapan benim de çok kullandıgım cihaz olarak cyberoam kullana bilirsin.

CevapAlıntı
Gönderildi : 10/10/2011 02:37
SerkanTaş
(@serkantas)
Üye

Fortigate FW ve Fortianalyzer Loglama Öneririm 400 Client'li Bir Sistemde 310b Serisi Fw Ve  Loganalyzer Kullanıyorum Kafam Çok Rahat Tavsiyemdir. [Y]

CevapAlıntı
Gönderildi : 13/10/2011 18:15
 Anonim

[quote user="SerkanTaş"]Fortigate FW ve Fortianalyzer Loglama Öneririm 400 Client'li Bir Sistemde 310b Serisi Fw Ve  Loganalyzer Kullanıyorum Kafam Çok Rahat Tavsiyemdir. [Y][/quote]

 Evet Fortigate şu an piyasadaki en iyi UTM cihazı lisanslaması kullanımı özellikleri kapasitesi çok iyi.  

CevapAlıntı
Gönderildi : 13/10/2011 18:25
Ugur DEMIR
(@ugurdemir)
Onursal Üye

Şirket yapınıza 5651 uygulamasını yapabilirsiniz. Hem kanuni olarak şirket yapısında olması gerekende bu.

CevapAlıntı
Gönderildi : 15/10/2011 04:34
 Anonim

donanımsal firewall alırsanız hem ilk alırken hemde her yıl  lisans maliyeti ile uğraşırsınız.

Size tavsiyem pfsense kullanın ve tüm bu bahsettiğiniz işlemleri ücretsiz yapın.

CevapAlıntı
Gönderildi : 19/10/2011 00:15
Harun Aydemir
(@HarunAydemir)
Üye

Merhabalar,


İhtiyaçlarınızı donanımsal bir UTM ile sağlılık bir şekilde karşılayabilirsiniz; ancak burada marka kavramı oldukça hassas bir nokta. Her markanın kendisine özgü farklılıları olması rağmen, temelde aynı şeyleri yapmaktadırlar. İsteklerinize gelecek olursak, sadece tek bir ürünle ek bir harcama (lisans maliyeti, donanım vb.) yapmadan çözüm üretmeniz doğru olacaktır. Bunun için Watchguard ürünlerini size gönül rahatlığıyla önerebilirim.


Neden?


Watchguard hem web arabiriminden hem de kendi client yazılımıyla yönetilebilir. Client yazılımı sayesinde anlık (realtime) trafikleri görebilmenize imkan tanır. Diğer UTM ürünlerin bir çoğu sadece web arabirimiyle yönetilebilmesi nedeniyle anlık trafiklerin izlenmesi sayfanın sürekli yenilenmesiyle görebilir ki, bu hiç sağlıklı bir çözüm değildir. Watchguard'ı diğer markalardan ayıran en önemli özelliklerinden biri olan "Hostwatch" ve "Traffic Monitor" özelliği sayesinde;  • Kullanıcıların web ve mail trafiğini

  • Uygulama sunucularının incoming/outgoing trafiğini

  • FTP sunucuların upoload/download trafiğini

  • Anlık olarak, bant genişliği kullanım trafiğini

  • Anlık olarak yapılan, upload/download trafiğini

  • Oturum süresi boyunca yapılan upload/download trafiğini

vb. detayları rahatlıkla analiz edebilir, bu trafikleri kural oluşturmadan (dinamik olarak) istediğiniz süre boyunca kısıtlayabilirsiniz.


Loglama ve raporlama konusunda ise Watchguard, diğer UTM'lere göre oldukça önemli bir konumdadır. Güçlü bir loglama ve 60’dan fazla raporlama sistemi vardır. Ücretsiz olarak gelen loglama ve raporlama sayesinde, trafik kayıtları istenilen lokasyondaki bir medyaya alınabilir ve raporlar detaylı bir şekilde filtrelenebilir. Kamu ve özel kuruluşlar için internet güvenliğinin zorunlu hale getirildiği 5651 yasasına da %100 uyumludur.


Son olarak; uygulama kontrolü tarafında ise, 1800’den fazla uygulamaları rahatlıkla kontrol edebilirsiniz. Örn. MSN uygulamasını kullanıcıya açabilir; ancak video, dosya paylaşımını veya görüntülü sohbeti sınırlayabilirsiniz. Üstelik bu uygulamaları kategorisel olarak yönetmeniz de mümkün.


Detaylar için www.watchguard.tk adresini ziyaret edebilirsiniz. Daha önceden açılmış olan http://www.cozumpark.com/forums/thread/239235.aspx adresindeki konuyu incelemeniz de faydalı olacaktır.

CevapAlıntı
Gönderildi : 19/10/2011 02:31
CozumPark
(@cozumpark)
Onursal Üye Yönetici

Bence güçlü bir sunucu ve üzerine kurulacak TMG ile çok daha profesyonel ve esnek işler çıkartılabilir. Hatta bir de Client Security kurarsanız tadından da yenmez. Üstelik de destek için yok o site yok bu site derdi de olmaz. Microsoft'un ürünü: sezgisel ve çocuğa versen o bile konfigüre edebilir.

CevapAlıntı
Gönderildi : 19/10/2011 14:04
Paylaş: