Forum

ZyWALL USG 1000 NAT...

Bildirimler
Hepsini Temizle

ZyWALL USG 1000 NAT 80 Port Yönlendirme

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
367 Görüntüleme
(@OguzhanARSLAN)
Gönderiler: 10
Active Member
Konu başlatıcı

Yeni aldığım ZyWALL USG 1000 cihazında 3389, 5405, 88, 21 gibi portları gerekli makinalara yönlendirdim fakat bi türlü 80 portunu yapamıyorum.

80 Portu WAN - ZyWALL protokolüme sürekli takılıyor o protokolede http eklesemde istediğim makinaya ulaştıramıyorum.

Bu konuyla ilgili fikriniz varsa paylaşırmısınız.

NAT Görüntüsü

Gönderildi : 22/06/2011 17:44

(@LUTFUCANDUZGOREN)
Gönderiler: 17
Eminent Member

Merhaba;

ZyWall USG 1000 cihazını eski version yazılımını kullandım. hatırladığım kadarı ile 80 portu cihazın arabirimine erişmek için kullanılıyor ve Remote MGMT altında tanımlı bulunmakta öncelikle bu portu değiştirmelisiniz ve Adres tanımlamalarında 80 portu aktarmak istediğiniz makinanın adres tanımlamalarını yapacaksınız ardından Nat tanımlamalarında 80 portunu ve yönlendirmek istediğiniz bilgisayarın adres tanımını seçerek  allow seçeneğini aktif edip kayıt etmelisiniz.

benim kullandığım cihazın arabirimi sizin örnek olarak verdiğiniz resimdekinden çok daha eski bir arayüze sahip olduğu için seçeneklerde bir değişiklik olabilir.

Saygılar.

Gönderildi : 22/06/2011 21:25

(@OguzhanARSLAN)
Gönderiler: 10
Active Member
Konu başlatıcı

Öncelikle ilgiliniz için teşekkürler. Bu dediklerinizi yapmıştım ama küçük bi ayrıntıyı atlamışım. Orginal IP kısmına dış ip mi yanlış yazmışım. Doğal olarak ta gelen veri istediğim şekilde karşılamış olamadığımdan sistemi çalıştıramamışım. Onu düzeltince artık çalışmaya başladı

Tekrar ilginizden dolayı teşekkürler.

Gönderildi : 23/06/2011 15:09

Paylaş: