Forum

symantec endpoint p...

Bildirimler
Hepsini Temizle

symantec endpoint protection 10 kaldıramıyorum şifre soruyor

8 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
11.9 K Görüntüleme
(@OMERYILDIRIM)
Gönderiler: 168
Reputable Member
Konu başlatıcı

merhaba arkadaşlar, şirketimiz için bir bilgisayar aldık üzerinde xp pro mevcut

bilgisayar üzerinde symantec endpoint protection 10 versiyonu otomatik olarak geldi bende nod32 var bunu kurayım dedim symantec endpoint protection 10 u kaldırmak istediğimde şifre istiyor bende şifre vs mevcut değil. İnternette biraz araştırdım ve bazı yazılanları yaptım ama ya regeditte o kayıt girdileri yok yada belirtilen adımlar hata veriyor. Arkadaşlar acaba bu programı  nasıl kaldıra bilirim. Bu antivürüsü kaldırmanın tek yolu formatmı (formatta atmak istemiyorum bir sürü belge var)  lütfen yardımcı olurmusunuz şimdiden teşekkür ederim.

not: Denediğim linki aşağıda gönderiyorum ama malesef böylede kurtulamadım

http://service1.symantec.com/SUPPORT/ent-security.nsf/docid/2007073018014248

Gönderildi : 23/04/2011 18:33

(@KadirGUNER)
Gönderiler: 38
Eminent Member

(@OMERYILDIRIM)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Kadir bey ilginiz için çok teşekkür ederim. İngilizcem fazla ileri düzeyde değil cevirincede kelime anlamları değişiyor Türkçe olarak anlata bilirmisiniz.

tekrar teşekkür ederim.

Gönderildi : 27/04/2011 12:57

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

ekranda sifre sorarken

görev yöneticisinden msiexec.exe işlemini sonlandırmanız gerekiyor özetle 

Gönderildi : 27/04/2011 17:04

(@OMERYILDIRIM)
Reputable Member
Konu başlatıcı

merhaba;

sonlandırmama rağmen yine cıkıyor ve kaldırma işlemine izin vermiyor. başka bir yolu yokmu?

Gönderildi : 30/04/2011 14:14

(@OMERYILDIRIM)
Reputable Member
Konu başlatıcı

merhaba;

sonlandırmama rağmen yine cıkıyor ve kaldırma işlemine izin vermiyor. başka bir yolu yokmu?

sorunum halen devam ediyor acaba başka bir cözümü yokmudur.

Gönderildi : 07/05/2011 14:20

(@rahmidilli)
Gönderiler: 2458
Famed Member

Merhaba,

Bunları denemiş miydiniz? :

http://helpdeskgeek.com/help-desk/uninstall-symantec-endpoint-protection-without-a-password/

http://andrewblock.net/2011/03/07/how-to-uninstall-symantec-endpoint-protection-11-without-the-uninstall-password

http://www.omegaprojex.com/index.php/2009/03/19/uninstalling-symantec-endpoint-protection-without-the-uninstall-password/

2. linkinde.

Steps to remove Symantec Endpoint Protection 11 WITHOUT knowing the uninstall password:

1. Click on Start -> Run (or Window Key + R if you don't have the Run menu item)
  2. Type smc -stop. If it prompts for a password, open
    regedit (Window Key + R; type regedit; hit ENTER) and then navigate to
    HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Symantec\Symantec Endpoint Protection\SMC.
    Look for the smcexit key, delete it, and then type smc -stop in the Run box again. Note: my key was called smcexit-test or something like that, but deleting it had the same effect.
  3. Now, navigate to HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Symantec\Symantec Endpoint Protection\SMC. Look for the smcinstdata key; delete it.
  4. You should now be able to use Add/Remove programs (or Programs &
    Features in Vista & 7) to remove SEP 11 without supplying the
    uninstall password.
  5. You're now free from the shackles of Symantec. Enjoy a 10-15% performance boost. :)

1- run'ı çalıştır

2- run ekraındayken smc -stop yaz. (eğer şifre sorarsa regedit'i aç  HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Symantec\Symantec Endpoint Protection\SMC altında smcexit anahtarına bakın. eğer varsa silin. ve run ekranında smc -stop yapmayı tekrar deneyin)

3- şimi regeditteyken HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Symantec\Symantec Endpoint Protection\SMC pathine gidin smcinstdata anahtarına bakın ve silin.

4- ARtık program ekle kaldr altından şifre sorulmadan SEP'i unistall edebiliyor olmanız lazım.

Gönderildi : 07/05/2011 17:15

(@OralMutlu)
Gönderiler: 1
New Member

Merhaba ,

Ben de tüm organizasyondaki clientlardan sep i kaldırmak istiyorum , fakat henüz başaramadım.GPO ile bunu nasıl çözebiliriz ?

Gönderildi : 20/10/2014 14:52

Paylaş: