Forum

bir den fazla g...

Bildirimler
Hepsini Temizle

bir den fazla güvenlik programı kullanmak

5 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
442 Görüntüleme
(@MetinKilincarslan)
Gönderiler: 92
Estimable Member
Konu başlatıcı

Değerli arkadaşlar merhaba,

bir bilgisayarda birden fazla anitvirüs programı kullanmak performans dışında ne gibi sakıncaları ve faydaları vardır.

aynı şekilde bir bilgisayarda birden fazla  AntiSpyware programı kullanmanın ne gibi sakıncaları ve fayları  vardır.

örneğin; şunu tavsiye edermisiniz bir bilgisayarda iki adet antispyware programın olması güvenliği artırır artı ve bir adet anti virüs olması güvenliği ne kadar düzeyde tutar.

siz değerli kardeşlerimden bu konuda biraz örnek vererek ayrıntılı olarak anlatmanızı rica ediyorum. Free ve Lisanslı ürünler arasında ne kadar bir fark olmaktadır.

Gönderildi : 24/02/2011 03:07

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Merhaba,

"Bir ipte iki canbaz oynamaz" ata sözünü hatırlatmak isterim. Bu nedenle virüs algılama ve bulma teknikleri aşısından aynı sistemde birden fazla antivirüs programının bulunması sistemde performans düşüşü ile birlikte çok büyük problemlerde ortaya çıkarabilir.

Örneğin Kaspersky taramaya aldığı bir dosyayı Nod32 algıladığında otomatik olarak keseceğinden ortaya bir karmaşa çıkacaktır.

Antispyware kullanımı konusunda da sistemde belki aktif çalışmamak kaydı ile kullanabilirsiniz sadece tarama yapma ve bulma anlamında kullanımınızda herhangi bir sakınca görmüyorum.

Free ve Lisanslı yazılımlar arasında ne gibi farklılıkları sorduğunuzu anlamadım. Ancak yukarıda bahsettiğim konu her ikisi içinde geçerlidir.

Gönderildi : 24/02/2011 03:33

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

bilgisayarın arac olmaktan cıkması degil mi bu

koruyacagız derken kullanamamak 

Gönderildi : 24/02/2011 20:25

(@ilkertutu)
Gönderiler: 63
Trusted Member

Rafet Bey'in dediği gibi eğer bu programları sürekli aktif şekilde kullanırsanız performans ciddi şekilde düşebilir.

Bir tanesini yalnızca ayda bir kez tarama yapmak için (on demand scan) için kullanabilir veya iki farklı arama motoronu aynı anda kullanan bir ürün deneyebilirsiniz. Şahsen ben ayda bir kez baktığım babamın bilgisayarında her uğradığımda iki farklı virus programıyla tarama yapıyorum, fakat sürekli olarak yalnızca bir tane aktif antivirus çalışıyor.

Açıkçası eğer virus güvenliğine çok ihtiyacınız varsa iki antivirus kullanmaktansa farklı bir işletim sistemi denemenizi öneririm. Ubuntu, Mint ve  Pardus gibi Linux dağıtımları ev kullanımı için çok uygun hale geldiler.

Gönderildi : 01/03/2011 12:00

(@ErdemTEKSEN)
Gönderiler: 58
Trusted Member

Birden fazla antivirus karmaşıklığa yol açar. Çift başlılık olur.

Birkaç değişik yol var.

GData Antivirus örneğin 2 antivirus motoru kullanıyor.

Ayrıca 1 antivirus kullanıp arada kaspersky removal tool ile tarama yapabilirsiniz.

Gönderildi : 04/03/2011 20:19

Paylaş: