Forum

Astaro firewall

Bildirimler
Hepsini Temizle

Astaro firewall

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
342 Görüntüleme
(@EnginOZSAHiN)
Gönderiler: 326
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Öncelikle konuyu yanlış başlık altında açmışsam portal yöneticilerinin gerekli değişikliği yapmalarını rica ederim.

Şirkette kullanmış olduğumuz x marka firewall'u değiştirerek Astaro firewall'a geçmemiz için çalışmış olduğumuz firmadan teklif geldi.Fakat Astaro hakkında herhangi bir bilgim yok.İnternette araştırdığım kadarıyla olumsuz birşey okumadım.Sizlerden Astaro kullanan ya da Astaro hakkında bilgi paylaşabilecek kimse varsa ve bilgi verebilirse memnun olurum.

Teşekkürler

Gönderildi : 22/02/2011 01:45

(@EnginOZSAHiN)
Gönderiler: 326
Reputable Member
Konu başlatıcı

Bilgiler için teşekkür ederim.Yazdıklarınızın çoğunluğuna katılıyorum.

Fakat neredeyse bütün firewall'lar linux kernel kullanıyorsa linux tecrübesi olmayan bir kişi için linux yönetim, öğrenim vs. maliyetine katlanmaktansa x marka kendini ıspatlamış bir firewall üzerinde çalışmak daha az maliyetli olacaktır diye düşünüyorum.

Astaro kullanan arkadaşlar var ise tecrübelerini paylaşmalarını rica ederim.

Gönderildi : 22/02/2011 17:33

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Bilgiler için teşekkür ederim.Yazdıklarınızın çoğunluğuna katılıyorum.

Fakat neredeyse bütün firewall'lar linux kernel kullanıyorsa linux tecrübesi olmayan bir kişi için linux yönetim, öğrenim vs. maliyetine katlanmaktansa x marka kendini ıspatlamış bir firewall üzerinde çalışmak daha az maliyetli olacaktır diye düşünüyorum.

Astaro kullanan arkadaşlar var ise tecrübelerini paylaşmalarını rica ederim.

Merhaba,

Astaro kullanmadım, lakin bir projede bizim cihazların VPN bağlantılarını astaro üzerinde sonlandırdık. Gerçi ben konfigirasyon kıamını yapmadım sadece bizim cihazları Astaro da buluann ayarlara göre konfigure ettim. Astaro tarafında konfigirasyon yapan arkadaşın teknik tecrübesinden hiç şüphem yok elbette, ama sistemin kendiside çok kaliteli ki piyasada bir çok cihazın sonlanıdrmakta zorlandığı bir VPN yapısını rahatlıkla sonlandırabildi.

Gönderildi : 16/03/2011 01:06

Paylaş: