Forum

Bilgisayarıma bağla...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Bilgisayarıma bağlananları görme

5 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
12.5 K Görüntüleme
(@Murat_iSABETLi)
Gönderiler: 50
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba;

Şirket içerisinde kimin nereye uzak masaüstü bağlandığını  ,hangi dosyaları paylaşıma açtığını ,neleri çektiği,Kimlerin bilgisayara uzaktan bağlandıgını filan görebileceğim bir program varmı.Varsa geçmişe dair bilgide verirmi.

Bilgisayarları Domain ortamına çeksem bu ve bunun gibi olayları izleme imkanım olabilir mi.

Cvblarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Gönderildi : 01/02/2011 13:26

(@HarunAydemir)
Gönderiler: 154
Estimable Member

Murat Bey,

Talebinizi donanımsal olarak çözmeyi düşünürseniz, WatchGuard UTM cihazı kullanarak ağınız üzerindeki tüm trafiği an ve an görebilirsiniz. WatchGuard'ı diğer markalardan ayıran en önemli özelliklerinden biri olan "Hostwatch" ve "Traffic Monitor" özelliği sayesinde;

• Kullanıcıların web ve mail trafiğini

• Uygulama sunucularının incoming/outgoing trafiğini

• FTP sunucuların upoload/download trafiğini

• Anlık olarak, bant genişliği kullanım trafiğini

• Anlık olarak yapılan, upload/download trafiğini

• Oturum süresi boyunca yapılan upload/download trafiğini

vb. detayları rahatlıkla analiz edebilir, bu trafikleri istediğiniz süre boyunca kısıtlayabilirsiniz. WatchGuard konusunda bilgi almak www.watchguard.tk adresini ziyaret edebilirsiniz.

İyi çalışmalar...

Gönderildi : 01/02/2011 14:43

(@yavuztasci)
Gönderiler: 108
Estimable Member

Merhabalar.. Server bilgisayarınıza uzak noktadan bağlantı gerçekleştiren  bilgisayarları Active Directory içerisinde Computers bölümünde görebilirsiniz..

Gönderildi : 01/02/2011 14:49

(@Murat_iSABETLi)
Gönderiler: 50
Trusted Member
Konu başlatıcı

Şu anda sadece program olarak görmek istiyorum.İlerleyen zamanlarda donanımsal olarak olabilir.Şimdilik Kimin hangi bilgisayara girip neler yaptıgını öğrenmek istiyorum sadece

Gönderildi : 01/02/2011 14:53

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Şu anda sadece program olarak görmek istiyorum.İlerleyen zamanlarda donanımsal olarak olabilir.Şimdilik Kimin hangi bilgisayara girip neler yaptıgını öğrenmek istiyorum sadece

dos isteminde

netstat -na 

yazıp, destination kısmında sizin IP olan bağlantılarda source kısımları size bağlananlardır.

Gönderildi : 07/02/2011 12:30

Paylaş: