Forum

SmoothWall Ve Endia...

Bildirimler
Hepsini Temizle

SmoothWall Ve Endian Firewall 5651 Log İmzalama Ayarları

13 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
720 Görüntüleme
(@TaylanERBAY)
Gönderiler: 55
Trusted Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar Kendim SmoothWall diğer bir yerdede Endian Firewall kullanıyorum.Normal olarak loglama alıyorum ama 5651 yasasına uygun bu logları imzalatmam gerekiyor haliyle bu firewallarda bunu nasıl uyguluycam bulamadım yardımcı olabilecek arkadaşlar varmı??

Gönderildi : 02/01/2011 20:29

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Devletin programı var, onunla imzalıyabilirsin.

Gönderildi : 02/01/2011 21:59

(@TaylanERBAY)
Trusted Member
Konu başlatıcı

tamam ama o windows tabanlı extra birde windowstamı kurucam bu iş için linuxta bunu nasıl uyguluycam

Gönderildi : 03/01/2011 02:17

(@TaylanERBAY)
Trusted Member
Konu başlatıcı

http://www.syslogs.org/openssl-ile-5651-sayili-kanun-geregi-log-imzalamak/  

burada anlatılan imzalama yasal olurmu?  

Gönderildi : 03/01/2011 02:37

(@ertanerbek)
Famed Member

Neden olmasın ki ?

Gönderildi : 03/01/2011 02:55

(@TaylanERBAY)
Trusted Member
Konu başlatıcı

olur tamamda sonra biri çıkıp yok bu ulaştırma bakanlığı imzası değil tarzı olay olmasın diye diyorum

Gönderildi : 04/01/2011 03:25

(@ertanerbek)
Famed Member

Bakanlık imza mı dağıtıyor ?

Gönderildi : 04/01/2011 18:53

(@TaylanERBAY)
Trusted Member
Konu başlatıcı

onu demek istemedim imzalıyor ya kendisi sitede program vermiş demesin sonra benim verdiğim programla imzalanmamış diye ondan sordum bu linktekini deniycem şimdi bakalım ok se sorun yok...

Gönderildi : 05/01/2011 00:41

(@Anonim)
Gönderiler: 0

yani arkadaş bir soru sormuş sizin verdiğiniz cevaplara bir bakın. bu mudur yardım? hiç cevaplarınızı kontrol ettiniz mi?

neden olmasın? devlet imza mı dağıtıyor?devletin programı var?

bu ne yaa..dövseydin birde.. siz biliyor olabilirsiniz ama soru soranı da aynı kefeye mi koymak lazım..arkadaş yardım istemiş. bildiğin varsa paylaş yoksa ne hakaret eder gibi mesaj yazıyorsun.yazma daha iyi.

Gönderildi : 14/08/2011 05:27

(@ertanerbek)
Famed Member

yani arkadaş bir soru sormuş sizin verdiğiniz cevaplara bir bakın. bu mudur yardım? hiç cevaplarınızı kontrol ettiniz mi?

neden olmasın? devlet imza mı dağıtıyor?devletin programı var?

bu ne yaa..dövseydin birde.. siz biliyor olabilirsiniz ama soru soranı da aynı kefeye mi koymak lazım..arkadaş yardım istemiş. bildiğin varsa paylaş yoksa ne hakaret eder gibi mesaj yazıyorsun.yazma daha iyi.

Neye kızdığınızı anlayamadım ama, gelip yerinde kurulum filan yapacağımızı sanıyorsanız malesef bu şekilde bir işlem yapmıyoruz. Bizim size yapabileceğimiz şey yol göstermek yardım etmektir. Konu ile alakalı sitede bir çok yazı vardır. Bir soru sorduğunuzda armut piş ağzıma düş mantığı ile hareket etmemek lazım.

Kimseyi dövemeye çalıştığımız aşşağıladığımız yok ama hiçbir araştırma yapmadan direk bir soru sorana her seferinde aynı cevapları yazmak biraz garip değilmi sizcede ?

Yani bir soru soracaksınız, aynı soru bir kaç yüz defa sorulmuş olacak bu konuda bu cevabı veren ben gibi insanlar oturup hiçbir maddi gelir beklemeden sırf insanları bilgilendirmek ve sektörü daha iyi hale getirmek için video, makale forum konusu hazırlyacak sonrasında bunları her seferinde size tepside sunacak ? istenilen buysa malesef tam o şekilde yürümüyor işler. Buyrun ne yaptınız ya da Çözümpark ne yapmış bu konuda derseniz

" http://www.cozumpark.com/search/SearchResults.aspx?q=5651&a=1 " sadece sitenin makale kısmında bulunan yazılar bunlar, forum konuları seminerleri katmıyorum bile. Lütfen soru sormadan önce bu kadar zengin içeriğe sahip bir sitede birkaç mouse tıklaması yapalım search kısımlarını kullanalım.

Buda şahsi blog sitemden bir arama sonucu " http://ertanerbek.net/?s=5651  "

Şimdi ben size soruyorum, hiç forumda arama yapmadan sadece bir konuya bakarak toplamda 8 mesajınızla blog sitesini açıp bakmak zahmetinde bulunmadığınız bir şahsı böyle saçma sebeplerle yargılamak doğrumudur ?

Gönderildi : 14/08/2011 06:09

(@ismailburmaci)
Gönderiler: 7
Active Member

Katılıyorum.

ukalalık bu

Gönderildi : 15/08/2011 18:37

(@ertanerbek)
Famed Member

Katılıyorum.

ukalalık bu

İsmail Bey. Kusra bakmayın yaptığım şeyin ukalalık olduğunu düşünmüyorum. Elbette bu sizin düşüncenizdir saygıda duyarım, ama yaptığımız şeyin insanları araştırmaya kendilerine geliştirmeye yöneltmek olduğunu tekrarlıyorum. İnsanlara balığı vermek önemli değil nasıl balık tutulduğunu paylaşmak önemlidir. 

Eğer yazılan ilk soruya alttaki gibi bir cevap yazsaydım bu ukalık olurdu.

Soru;

" Arkadaşlar Kendim SmoothWall diğer bir yerdede Endian Firewall kullanıyorum.Normal olarak loglama alıyorum ama 5651 yasasına uygun bu logları imzalatmam gerekiyor haliyle bu firewallarda bunu nasıl uyguluycam bulamadım yardımcı olabilecek arkadaşlar varmı?? "

Cevap;

" Arkadaş sen bu işi beceremezsin"

Ama ben bunu yazmadım ve devletin bir programı olduğundan bahsettim.

Gönderildi : 15/08/2011 19:06

(@rahmidilli)
Gönderiler: 2458
Famed Member

Merhabalar,

Düşüncelerini yazı dili ile ifade etmeyle, sözlü  olarak ifade etme arasında fark vardır. Bazen (portal üzerinde bunları görüyoruz) yanlış anlaşılmalar olabiliyor. Ayrıca herkes kendine yönelen bir yanlış tutum varsa bununla kendisi ilgilenebilir kanaatindeyim. Teknik bir konudan ilgisiz bir konuya gidiş oldu. Soruyu soran arkadaş zaman ayırmış, Ertan Bey zaman ayırmış bilgilerini yazmış(uslüpta ben birşey göremedim- eğer hissediliyorsa da ÇözümPark'ı bilen "yok böyle demek istememiştir" demelidir.-. Bilipte nice zaman ayırmayan insanlar var. Burada kimse ücret karşılığı çalışmıyor. Değerli vakitlerinden ayırıp burada insanlara bilgilirini paylaşıyor veya ilgili olabilecek yerlere yönlendirmeye çalışıyorlar.

Konu kilitlenmiştir. Konuyu başlatan arkadaş sorunu devam ediyorsa yeni bir başlık açabilir oradan devam edilebilir.

Anlayışınız için teşekkürler.

İyi çalışmalar

Gönderildi : 15/08/2011 19:37

Paylaş: