Forum

Netsafe üzerin...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Netsafe üzerinde emule yüksek ID alma?

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
707 Görüntüleme
(@ozgurozocak)
Gönderiler: 37
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar

Netsafe UTM ürünü kullanıyoruz. Daha önce karşılaşmadığım bir ürün olduğu için emule programında yüksek ID alamadım. Bu konuda tecrübe etmiş arkadaşlardan yardım bekliyorum. Saygılar.

Gönderildi : 17/10/2010 17:27

(@rahmidilli)
Gönderiler: 2458
Famed Member

Merhaba arkadaşlar

Netsafe UTM ürünü kullanıyoruz. Daha önce karşılaşmadığım bir ürün olduğu için emule programında yüksek ID alamadım. Bu konuda tecrübe etmiş arkadaşlardan yardım bekliyorum. Saygılar.

Merhabalar, 

Kullandığınız portlar neler? Bu portları ilgili üründen içeri ve dışarı açarak (tcp veya udp) high ID alabilyior olmanız lazım. Eğer yine de almıyorsa ürünün loglarından nereye takıldığını görebilirdisiniz.(content filtering v.b. farklı şeylerde sıkıntı olabilir.

Gönderildi : 17/10/2010 19:25

(@ozgurozocak)
Gönderiler: 37
Trusted Member
Konu başlatıcı

Valla ürüne çok yabancıyım. Port açma kısmı zaten text halinde, yani çözemedim.

Gönderildi : 19/10/2010 13:44

(@anonim)
Gönderiler: 1779
Famed Member

Özgür bey merhabalar,

Öncelikle NetSafe ürünleri konusunda 7x24 destek alabileceğiniz bir portalın olduğunu hatırlatmak isterim. Destek sistemine www.netsafedestek.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Emule gibi yazılımlarda HighID için içten dışa ve dıştan içe portların açık olması gerekiyor. Normal şartlarda içten dışa açılan bir istek için dıştan gelecek paketlerede bağlantı açılır. Eğer politikalarınızda içten dışa tüm istekler kapalıysa Netsafe cihazınızın panelini açarak Firewall&Nat> Kural Listesi menü yolunu takip ederek kuralları düzenleyeceğiniz panele ulaştıktan sonra aşağıdaki örnek kuralı istediğiniz port numarasıyla ve ip adresiyle değiştirerek portun dışa doğru açılımını sağlamış olursunuz. Örnekte personel ve misafir networklerinin farklı olduğunu varsayıyorum eğer sadece tek bir networkünüz varsa loc2 yerine loc yazmanız gerekecektir.

ACCEPT loc2:192.168.1.12 net tcp 2333

veya

ACCEPT loc2:192.168.1.12 net udp 3444

yukarıdaki kurallar politikalarda loc tan net e olan trafiğin kapalı olması durumunda ilgili portların bahsi geçen ip adresine açılmasını sağlar.

Eğer dışarıdan içeriye bir port açmak istiyorsanız aşağıdaki kuralları kullanabilirsiniz

DNAT net loc2:192.168.1.12 tcp 2333

veya

DNAT net loc2:192.168.1.12 udp 3444

İyi çalışmalar. 

Gönderildi : 14/03/2011 02:45

Paylaş: