Forum

Network Virüs&...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Network Virüsü

10 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
585 Görüntüleme
(@bekirpercin)
Gönderiler: 61
Estimable Member
Konu başlatıcı

Üstadlar,

Benim sistemde Paylaşıma açık Bazı ortak dosyalarım var, bunların altında scr, bat, exe, pif uzantılı nesneler oluşuyor, Sistemimde ve Client larda  Virüs Programı var.. Fakat hiç bir işe yaramıyor..Bu Virüsü Temizleyemiyorum.Network u aşırı yavaşlatıyor.Bazende makinayı kasıyor.Clientlerin bir çoğundada aynı sorun var.Bu konuda neler yapmam konusunda bana yardımcı olabilirmisiniz ? 

Bekir

Gönderildi : 04/10/2010 17:34

(@mesutsariyar)
Gönderiler: 2515
Co-Founder

Merhaba,

Acilen forum kurallarını okuyunuz lütfen, teşekkürler.

Kilidi açtım, devam edebilirsiniz.

Gönderildi : 04/10/2010 17:35

(@doganbayraktar)
Gönderiler: 1392
Noble Member

Merhabalar,

Bütün sistemi sökün tek bir makineye de trend micro kurup virüs bulunan dosyaları bu şekilde taratın muhtemelen düzelecektir.

Gönderildi : 04/10/2010 18:43

(@bekirpercin)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Sistemde Trendmicro kurulu aynı şekilde clientlardada kurulu, networkten söküp tek tek temizlettim ama olmadı.Windows updateleride yaptım.. Fakat sonuç " 0 " 🙂

Gönderildi : 04/10/2010 18:52

(@doganbayraktar)
Noble Member

Peki virüslü makine network ten çalıştırdığınız bir yedekleme ünitesi mi yoksa file server mi kullanıyorsunuz ?

Gönderildi : 04/10/2010 20:37

(@bekirpercin)
Estimable Member
Konu başlatıcı

2003 Server üzerinde paylasıma açtığım bazı Ortak dosyalar hocam. fakat ben bu makineyi formatladım temize çektim yeniden bulasıyor, büyük ihtimalle networkten bulasıyor. Bunun Çözümünü bulmam gerek

Gönderildi : 06/10/2010 14:34

(@doganbayraktar)
Noble Member

Bu olay benim başıma da 6-7 ay önce gelmişti ben şu şekilde sorunu hallettim.

• öncelikle server 2003 e trend micro server edition sürümünü kurdum (1 ay demo)

• daha sonra bütün clientlerda trend micro client versiyonunu yükledim (1 ay demo)

• daha sonra bu makinelerin hepsini serverdan network üzerinde görebiliyor olmanız gerekli

• akşam 18:30 gibi server üzerinden bütün clientlara taramayı başlattım

• bu şekilde 2-3 gün arka arkaya sürekli bu işlemleri yaptım.

1 hafta sonunda trend micro sistemde virüs bırakmadı. Clientlarda bulunanları da karantinaya alıp kaldırın.

Kolay gelsin.

Gönderildi : 06/10/2010 14:45

(@bekirpercin)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Tamam hocam dediğiniz gibi bu gün herkes çıktıktan sonra kalıp bi deneyeyim, sonucu yazarım, TrendMicro Worry Free Business Standart Paketi var Lisanslı Client larda falan kurulu sürekli taratıyorum fakat sonuç vermiyor, bu gün birde dediğiniz gibi deneyeceğim,

Tşk ederim

Gönderildi : 06/10/2010 16:15

(@OnurALASOGLU)
Gönderiler: 9
Active Member

Kaspersky AV yi denemenizi öneririm. 

Sıkıntınızı çözecektir. İnternet sitesinden 1 aylık deneme sürümünü indirin kurun ve taratın makinelerinizi.  

Desteğe ihtiyacınız olursa yardımcı olabilirim.

Saygılarımla... 

Gönderildi : 09/10/2010 01:32

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Aynı sorun benimde başıma gelmişti. Kaspersky SBE 6.0 Fileserver sürümü ile sorunu çözdüm.

Gönderildi : 13/10/2010 21:57

Paylaş: